دانلود پاورپوینت مقاله رویکردهای توسعه منابع انسانی بر پایه خلاقیت

عنوان فارسی

رویکردهای توسعه منابع انسانی به عنوان مبنای خلاقیت در سازمانهای رشد

درسهای مرتبط

  مدیریت منابع انسانی

تعداد اسلاید : 30 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله شیوه های توسعه منابع انسانی
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

مطالعات سازمانی طی سالهای اخیر در رابطه بین رهبری، خلاقیت و نوآوری مورد توجه زیاد قرار گرفته است. در زمینه توسعه منابع انسانی (HRD)، محققین دریافتند که بقاء شرکتها در رقابت، رشد و توسعه، وابستگی زیادی به خلاقیت، مهارت و انگیزش کارکنان و همچنین توسعه مهارت و یادگیری در محل کار دارد. تمام اینها را می توان همچون پدیده های تقویت کننده متقابل دانست، چون یادگیری و مهارتها بخش جدایی ناپذیر حل مسئله و پیش شرط خلاقیت در زندگی کاری می باشند. براساس درک غالب، تمام کارکنان می توانند در کارخود، خلاق بوده و خلاقانه عمل کنند. در این تحقیق، خلاقیت نه تنها بعنوان ویژگی فردی، بلکه بعنوان پدیده اجتماعی فرهنگی مطرح می شود که در شیوه های روزمره زندگی کاری روی می دهد. شیوه های HRD را نه تنها برای توسعه و مدیریت یادگیری و مهارت کارکنان، بلکه برای بهبود خلاقیت باید مهم تلقی کرد.

این پاورپوینت در 30 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

خلاقیت

هدف HRD بعنوان تابع فرعی مدیریت منابع انسانی (HRM) که توسط رهبران اجرا می شود، افزایش یادگیری بواسطه انگیزش کارکنان می باشد. بعلاوه، HRD با هدف خلق فرهنگ سازمانی می باشد که پشتیبان اشتراک و انتقال دانش و همچنین تقویت جهت گیری کارکنان به سمت تغییر و توسعه تخصص خود می باشد. چندین تحقیق نشان دادند که خلاقیت با تخصص و مهارتهای قبلی کارکنان، و یادگیری پیوسته در محل کار ارتباط دارد. از آنجایی که HRD مسئول افزایش یادگیری همه پرسنل در نظر گرفته می شود، حمایت از خلاقیت فردی و تیمی و نوآوری سازمانی به عنوان کارکردهای مهم HRD شناخته شده اند. با این حال، به مطالعات HRD به شیوه‌هایی که در افزایش خلاقیت مرتبط هستند، تا به امروز توجه کافی نشان نداده است.

تغییرات سریع در محیط های انعطاف پذیر مستلزم یادگیری مستمر و توسعه حرفه‌ای در سازمان‌های در حال رشد است. علاوه بر افزایش یادگیری، خلاقیت به عنوان یکی از مهم ترین راه های حفظ رشد و توسعه در سازمان ها توصیف شده است. بنابراین، سازمان ها به طور فزاینده ای به خلاقیت کارکنان و توانایی آنها برای توسعه رقابت وابسته هستند. بدین منظور، درک معنای شیوه های HRD برای سازمان های رشد نه تنها برای حمایت از خلاقیت کارکنان، بلکه برای حمایت از رشد مهم است.

نقطه شروع مطالعه این است که نظرات کارکنان باید هنگام تعریف الزامات خلاقیت آنها در زمینه مدیریت منابع انسانی مورد توجه قرار گیرد. ما این تحقیق را با بررسی ادراک کارکنان از فعالیت‌های سازمان‌محور که از خلاقیت حمایت می‌کنند، آغاز کردیم. در مرحله بعد، ما به مطالب مصاحبه توجه خواهیم کرد تا ببینیم چگونه شیوه های مختلف HRD پاسخگوی الزامات خلاقیت تعریف شده توسط کارکنان می باشد.

در ادامه، اسلاید شماره 24 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

توسعه منابع انسانی

در سال‌های اخیر، خلاقیت به‌عنوان قابلیت و ویژگی فردی، پدیده‌ای بسیار مبتنی بر زمینه و ترکیبی از هر دو، مورد بررسی قرار گرفته است. مقالات موجود، موید این مسئله هستند که خلاقیت مرتبط با ظهور چیز جدیدی است، یا حداقل روشی متفاوت برای نزدیک شدن به چیزی که قبلا وجود داشت یا مشکل شناخته شده، ارائه می دهد. همچنین با ایده سودمندی مرتبط است. خلاقیت به عنوان محصول و نتایجی با کیفیت بالا و همچنین رویه، ایده و محصولاتی توصیف شده است، که با آنچه قبلا ارائه شده بود، متفاوت است. به عبارت دیگر، خلاقیت مولد محصولات، خدمات و ایده های جدید، ارزشمند و مفید در محیط مناسب است که مطلوب افراد و جوامع می باشد. بنابراین، خلاقیت عامل مهمی در حفظ توانایی سازمان ها در زمینه نوآوری، توسعه و بقا در رقابت می باشد. گفته می شود خلاقیت یک نیاز مهم برای دستیابی به نتایج خوب و توانمندسازی کارکنان و یک سازمان در کار است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله رویکردهای توسعه منابع انسانی بر پایه خلاقیت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi