دانلود پاورپوینت مقاله دوراندیشی راهبردی برای کشاورزی

عنوان فارسی

آینده نگری راهبردی برای کشاورزی: ارواح گذشته، چالش های کنونی و فرصت های آتی

درسهای مرتبط

  مهندسی کشاورزی

تعداد اسلاید : 17 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله آینده نگری استراتژیک برای کشاورزی
پاورپوینت مهندسی کشاوری
قیمت دانلود :
19,200 تومان
توضیحات

از زمانی که کشاورزی برای اولین بار حدود 10000 سال پیش در هلال حاصلخیز ظهور کرد، بشر در حال کار و تلاش برای بهتر شدن در این حوزه است. کشاورزان اولیه به سرعت دریافتند که محصولات زراعی مختلف دارای خواص متفاوتی بوده و انواعی از ابزارها وجود دارد که می تواند به بهبود نتایج کشاورزی تحت شرایط مختلف کمک کند. امروزه، سیستم های کشاورزی به هم مرتبط ما، هنوز پایه و اساس سیستم غذایی جهانی را تشکیل می دهند و جدیدترین فناوری ها برای بهبود ارقام زراعی، سیستم های مشاوره کشاورزی دیجیتال بوده که طیف گسترده ای از راه حل های مدرن را به کشاورزان ارائه می کند که این راه حل ها طی چند دهه اخیر حتی قابل تصور نبود. خواه یک کشاورز قدیمی در هلال حاصلخیز، یک کشاورز در مقیاس بزرگ در آمریکای شمالی یا کشاورزی در مقیاس کوچک در صحرای آفریقا، کشاورزان مدت هاست نیاز به توسعه مداوم این حوزه علمی را درک کرده اند. تحقیقات و نوآوری کشاورزی به هر دو صورت رسمی و غیر رسمی مسلما به صورت مخفی صورت گرفته که این مساله به اقتصادها امکان تنوع سازی، رشد و حفظ جمعیت زمین را طی دهه ها و حتی هزاره ها فراهم ساخته است.

این پاورپوینت در 17 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 10 آن قرار داده شده است:

در صورتی که تامل دقیق در گذشته، حال و آینده کشاورزی به ما چیزی بگوید، آن چیز این است که هیچ راه حل کلی برای همه مسائل وجود ندارد. مقالات بر اهمیت راه حل های محلی مفهوم سازی شده تاکید دارند. با این حال، با وجود زمینه های بسیار متنوع محلی، منطقه ای و کشوری حول تحقیقات کشاورزی برای توسعه، آنالیز آینده پژوهشی ذکر شده در این پژوهش، اهمیت درک اثرات بالقوه محرک های سطح کلان گسترده تر که آینده سیستم های کشاورزی و غذایی را شکل می دهد را به ما نشان می دهد. درک این مسیرها به ویژه در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط بسیار مهم است، چون این تصمیمات برای سال های طولانی بر این کشورها تاثیر خواهد گذاشت.

رویکردهای آینده پژوهشی استراتژیک خواه کمی یا کیفی فرصت ارزشمندی برای نگاه کردن به آینده و بررسی نحوه تاثیر تصمیمات مختلف سرمایه گذاری امروزی بر آینده سیستم های کشاورزی و غذایی در اختیار ما قرار می دهد. همچنان که درک ما از کار در هر حوزه با آنالیز دقیق افزایش می یابد، آینده پژوهشی استراتژیک به ایجاد یک دایره فضیلت، با درک گذشته و بررسی سناریوهای جایگزین و معمول کسب و کار آینده کمک خواهد کرد. با این درک، می توانیم به حال برگردیم و به منظور ایجاد سیاست ها و استراتژی های سرمایه گذاری امروزی که پتانسیل نتایج مطلوب در آینده را به حداکثر رسانده و احتمال این که همچنان در دام ارواح گذشته کشاورزی باشیم را محدود کند، تلاش کنیم.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله دوراندیشی راهبردی برای کشاورزی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 10 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi