دانلود پاورپوینت مقاله ثبات و تحول هویت از نظر ریسک سوء مصرف مواد

عنوان فارسی

ثبات و تغییر هویت در زمینه ریسک سوء مصرف مواد: تفاوت های جنسیتی و مصرف سیگار در بین نوجوانان

درسهای مرتبط

  روانشناسی

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله تغییر شخصیت و خطر سوء مصرف مواد
پاورپوینت روانشناسی
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

نوجوانی دوره‌ای با تغییرات سریع است. علاوه بر رشد مغز و افزایش استقلال، در نوجوانی پیوسته تمایل برای رفتارهای پرخطر برای سلامتی شامل مصرف سیگار افزایش می‌یابد. در حقیقت، غالباً رفتارها و عادت‌های مربوط به سلامتی در دوره‌ی نوجوانی برای کل عمر شکل می‌گیرند. شواهد بسیاری نشان می‌دهند که مصرف سیگار بین نوجوانان با شخصیت آنها مرتبط است، و این شواهد فرض می‌کنند که شخصیت عامل پیش‌بینی‌کننده‌ای برای استعمال دخانیات است. از آنجاییکه بنظر می‌رسد ویژگی‌های شخصیتی پایدار با رفتار آینده مرتبط هستند، بنظر می‌رسد که ویژگی‌های شخصیتی که در طی زمان ثابت می‌مانند، عامل بهتری برای پیش‌بینی مصرف سیگار هستند.

تحقیقات نشان داده است جنبه‌های شخصیت ممکن است در طی طول عمر تغییر کنند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تغییرات شخصیتی در طی نوجوانی رخ می‌دهند. بطور کلی، به سه طریق تغییر را می‌توان تعریف کرد:

1- تداوم تفاوت

2- میانگین سطح تغییر

3- تفاوت‌های فردی در تغییر.

ابتدا، تداوم تفاوت به اینکه تا چه حدی تفاوت‌های فردی در یک ویژگی معین در طی زمان ثابت می‌ماند، اشاره دارد. با یک فراتحلیل جامع از پژوهش‌های طولی، پژوهشگران بیان کردند در مطالعات کودکان ثبات در ویژگی‌های شخصیتی در کمترین حد بود، در بزرگسالان میزان آن افزایش یافت و در افراد بین 50 تا 70 سال به ثبات رسید. دوم، میانگین سطح تغییر به این اشاره دارد که تا چه حدی میانگین مقادیر امتیازات برای یک ویژگی معین در یک گروه افزایش یا کاهش می‌یابد. در یک فراتحلیل، نشان داده شد که میانگین سطح تغییرات در شخصیت، نشان می‌دهد که افراد با افزایش سن، توافق‌پذیرتر، آرام‌تر و مسئولیت‌پذیرتر می‌شوند و از لحاظ احساسی به ثبات می‌رسند. سوم، تفاوت‌های فردی در تغییر به تفاوت‌هایی اشاره دارد که در شیوه‌ی رشد شخصیت افراد در طی زمان وجود دارد.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 15 آن قرار داده شده است:

ثبات و تغییر هویت

رشد شخصیت در طول عمر از نظر اصل بلوغ توصیف می‌شود. آن یعنی معمولا افراد با گذر عمر، توافق‌پذیرتر، مسئولیت‌پذیرتر و از نظر احساسی با ثبات‌تر می‌شوند. با این وجود، اخیراً محققان در مورد شخصیت در نوجوانی معتقدند که این اصل در دوره‌ی اوایل نوجوانی بکار نمی‌رود. در حقیقت اگرچه پژوهش‌های کمی در دسترس است این پژوهش‌ها نشان می‌دهند که فرضیه اختلال کاربرد بیشتری دارد. طبق این فرضیه، تحولات زیست‌شناختی، اجتماعی و روان‌شناختی از کودکی به نوجوانی با افت موقتی در بلوغ شخصیت همراه هستند. برای مثال نتایج پژوهش ها نشان داد برخلاف اصل بلوغ، سطح برون‌گرایی، توافق‌پذیری، مسئولیت‌پذیری و پذیرش در اوایل نوجوانی برای هر دو دختران و پسران کاهش یافت، در حالیکه روان رنجوری برای دختران افزایش یافت.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ثبات و تحول هویت از نظر ریسک سوء مصرف مواد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 6 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi