دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد داده کنتور هوشمند در بهینه سازی سامانه خورشیدی سقفی و باتری

عنوان فارسی

کاربرد داده های کنتورهای هوشمند جهت بهینه سازی سامانه هیبریدی نیروگاه خورشیدی نصب شده روی سقف و باتری با استفاده از مدل برنامه ریزی عدد صحیح مختلط تصادفی

درسهای مرتبط

  انرژی های نو

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله داده کنتور هوشمند در سیستم خورشیدی سقفی
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

کاهش هزینه های سیستم های تولید برق مبتنی بر پنل های فتوولتاییک، منجر به افزایش سریع ظرفیت نصبی این سیستم ها در مقیاس جهانی شده است. در سال های اخیر، منابعی همچون نیروگاه خورشیدی نصب شده روی سقف (پراکنده)، و نیروگاه های خورشیدی زمینی در مقیاس خانگی، رشد قابل ملاحظه ای را تجربه نموده اند. مطابق پیش بینی ها در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، پنل های خورشیدی تا سال های آینده، افزایش ظرفیت بالایی را تجربه خواهند کرد. پتانسیل رشد بلندمدت انرژی های خورشیدی، از حد پیش بینی شده نیز فراتر رفته است. مطابق گزارش NERL، کشور آمریکا به تنهایی از ظرفیت انرژی فتوولتاییک بالغ بر 1000 گیگاوات برخوردار است. این مقدار تقریباً با ظرفیت فعلی و کُل توان تولید شده در کشور هماهنگ است. از دیدگاه مشتری، یکی از عواملی که بشدت روی انتخاب نیروگاه های خورشیدی سقفی (ترکیب شده با سیستم ذخیره سازی باتری) تاثیرگذار است، این است که این نیروگاه ها تا چه اندازه منجر به کاهش صورتحساب/ قبض برق می شوند. تحلیل های گسترده ای در این زمینه ها انجام شده اند. از آن جمله می توان به وبسایت هایی همچون سقف خورشیدی گوگل (google sunroof) اشاره کرد که به ارزیابی ابعاد پنل های خورشیدی اختصاص دارد. همچنین ابزارهای عمومی تری همچون ارورا، PVWATTS، و غیره نیز وجود داشته که محبوبیت بیشتری را بدست آورده اند.

البته جای زیادی برای پیشرفت در زمینه بسته های نرم افزاری فعلی وجود دارد. به عنوان مثال، ابزارهای تجاری موجود، معمولاً با غربالگری کافی، منحنی شکل بار مصرف کننده را در نظر نمی گیرند. این پارامتر یک عامل مهم برای تصمیم گیری راجع به ابعاد سیستم است. علاوه بر این، بسیاری از ابزارهای نرم افزاری، اندازه باتری را به صورت همزمان مورد بهینه سازی قرار نمی دهند. علاوه بر این، بارهای جدید و کنترل پذیری وجود دارند، که قابل کنترل هستند. مهم ترین این بارها در پروسه شارژ خودروهای الکتریکی تولید می شوند. لذا لازم است که نسبت به ادغام آن ها در روش بهینه سازی باتری/ منابع فتوولتاییک اقدام بشود.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 18 آن قرار داده شده است:

سامانه خورشیدی سقفی

علیرغم اینکه تحقیقات و پیشرفت های زیادی نسبت به ابزارهای تجاری طراحی کننده سیستم های خورشیدی نصب شده روی سقف به عمل آمده اند، اما تحلیل ها راجع به سیستم های ترکیبی PV/BESS/EV با داده های کنتورهای هوشمند، بشدت محدود هستند. تخمین های مربوط به پنل های خورشیدی خانگی معمولاً از طریق منابع آنلاین شرکت های خورشیدی بدست می آیند که محدود هستند، و اطلاعات بار محدودی در آن ها وجود دارند. مدل پیشنهادی با اعمال داده های ساعتی- کمتر از ساعت بدست آمده از کنتور هوشمند ، جهت تخمین دقیق اندازه پنل خورشیدی و باتری ، و ادغام با الگوی مصرف (بار EV) و سیاست های مربوطه عملکرد بهتری بجا می گذارد. این شرایط اثر قابل ملاحظه ای روی خرید و سایزینگ بجا می گذارند.

افزودن بار خودروی الکتریکی، یک موضوع مهم برای سیستم ترکیبی PV/BESS است. لذا باید تحلیل آن را در کنار PV/BESS انجام داد. این مدل به کاربر این امکان را داده تا بهینه سازی بار شارژ EV، با در نظر گرفتن محدودیت های اجرایی زمانبندی و گزینه های شارژ، و قیمت گذاری موجود انجام بشود. این ملاحظات اهمیت زیادی دارند زیرا با بهینه سازی صحیح روش شارژ ، حتی برای بار مسافرتی زیاد، و انتخاب تعرفه مناسب، از بالا رفتن بیش از حد بار حداکثری عصرگاهی خانواده و سیستم جلوگیری می کنند. این ملزومات حتی برای بارهای مسافرتی خیلی زیاد صدق می کنند، زیرا روش تعرفه ای صحیح را گزینش می کنند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کاربرد داده کنتور هوشمند در بهینه سازی سامانه خورشیدی سقفی و باتری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 20 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi