دانلود پاورپوینت مقاله میان افزار سرویس محور در شهر هوشمند با تمرکز بر ابر و مه

عنوان فارسی

اسمارت سیتی وِیر (SmartCityWare): یک میان افزار سرویس محور برای سرویس های شهر هوشمند، با تمرکز بر ابر و مه

درسهای مرتبط

  اینترنت اشیا؛ شبکه های کامپیوتری

تعداد اسلاید : 24 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله میان افزار سرویس گرا در شهر هوشمند
پاورپوینت مهندسی کامپیوتر
قیمت دانلود :
38,400 تومان
توضیحات

شهرهای هوشمند، آینده نوید بخش، برای زندگی با کیفیت بهتر برای جمعیت در حال افزایش، در جهان می باشند. جمعیت شهری، از 746 میلیون در سال 1950 به تقریبا 4 میلیارد در سال 2014 افزایش یافته و اطلاعات، نشان دهنده افزایش بیشتر این تعداد می باشد که تا سال 2050، این رقم به 6 میلیارد خواهد رسید. اَبَرشهرها که بیشتر از 10 میلیون نفر را در خود جای می دهند، در حال افزایش بوده و شهرهای بزرگ نیز در حال گسترش می باشند. برای به دست آوردن کیفیت بالای زندگی و مدیریت و بهره برداری از این شهرهای بزرگ، راه حل های نوآورانه که بتواند منجر به توسعه مفهوم شهرهای هوشمند شود، مورد نیاز است. در یک شهر هوشمند، جنبه های مختلف زندگی، فعالیت و مدیریت، از طریق سیستم های رایانش هوشمند و موثر، رهبری و اتوماسیون می شود. واحد پایه، در سیستم شهر هوشمند، حسگرها هستند. حسگرهایی با انواع مختلف، ظرفیت و کاربردهای مختلف، برای نظارت و ثبت کردن پارامترهای شهر، به کار بسته می شوند. سنسورهای مذکور باید با سایر دستگاه ها و ادوات رایانشی تلفیق شوند تا بتوان برای نظارت و کنترل کاربردهای شهر هوشمند، هدفشان حاصل شود.

این پاورپوینت در 24 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 21 آن قرار داده شده است:

فناوری های مختلف و رویکردهای رایانشی می تواند ظرفیت های پایه برای تلفیق حسگرها، محرک ها و سایر دستگاه ها در محیط شهر را با هدف خلق شهر هوشمند ارائه دهند. پیشرفت در سیستم های سایبرفیزیکی (CPS)، اینترنت اشیا (IoT)، رایانش ابری (CC)، رایانش مه و سایر فناوری های نرم افزاری می تواند نقشی مثبت، برای حصول این هدف داشته باشد. فناوری های جدید مذکور، فرصت بی سابقه ای را برای خلق بازه گسترده ای از کاربردها ارائه می دهد که هدفشان، بهینه سازی خدمات شهر هوشمند است. این فناوری ها، در ابر اشیا (IoT) یکپارچه سازی می شوند. در COT، تمامی اشیای شهر هوشمند، همانند ساکنین، وسایل حمل و نقل، خیابان ها، ساختمان ها، بیمارستان ها و نیروگاه های برق و تصفیه آب، از طریق IoT به یکدیگر متصل هستند که با سیستم های CC، یکپارچه سازی شده و نرم افزارهای هوشمندی، برای بهینه سازی خدمات شهر هوشمند، بر روی آن اجرا می شود. علاوه بر آن، رایانش ابر می تواند ویژگی های گسترده ای را برای سیستم های CC ارائه دهد تا بتواند پشتیبانی بهتری برای ملزومات با تاخیر کم، آگاهی از مکان، مقیاس پذیری و تحرک پذیری، برای این خدمات را ارائه دهد.

کاربردهای شهر هوشمند را می توان به گونه ای توسعه داد تا به طور بهره ور و موثر، از فناوری های در دسترس و نوظهور، با هدف تداوم بهبودبخشی کیفیت زندگی ساکنین استفاده نمود و در کنار آن، بهره وری از منابع شهر را بهینه سازی کرده و اثرات منفی بر محیط زیست را کاهش داد. یکی از این موارد، سیستم های رایانش ابر است که می تواند خدمات ذخیره سازی داده و محاسباتی، با مقیاس بزرگ را برای شهرهای هوشمند ارائه کند. یک فناوری دیگر، سیستم های رایانش مه می باشد که کاربرد خدمات ابری را از طریق ارائه خدماتی نزدیک تر، به محیط فیزیکی شهر تکمیل می کند. نتیجتا می تواند از تاخیر کم، آگاهی مکانی، تحرک، جریان و ملزومات بیدرنگ کاربردهای شهر هوشمند پشتیبانی نماید. یک فناوری بسیار مفید دیگر، شبکه های وایرلس حسگر (WSN) می باشد که برای متصل کردن حسگرها، با هدف نظارت بر منابع، اجزا، ساکنین و فعالیت شهر هوشمند به کار بسته می شود.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله میان افزار سرویس محور در شهر هوشمند با تمرکز بر ابر و مه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi