دانلود پاورپوینت مقاله بهبود پایداری شبکه قدرت با پیش بینی زمان واقعی ناپایداری

عنوان فارسی

بهبود پایداری شبکه قدرت با پیش بینی زمان واقعی ناپایداری و به کارگیری فوری شیرهای سریع توربین بخار

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 23 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله افزایش پایداری سیستم قدرت با پیش بینی ناپایداری
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
48,600 تومان
توضیحات

سیستم های قدرت بایستی علاوه بر برخورداری از قابلیت بقاء در شرایط احتمالی، تقاضای مصرف کننده را بدون نقض استانداردهای عملکرد مرتبط با محدودیت های حرارتی، ولتاژ، فرکانس و پایداری تامین کنند. وضعیت احتمالی به عنوان رویدادی که از قبل قابل پیش بینی نیست توصیف می شود، به عنوان مثال، اتصال کوتاه در شبکه و رفع آن و در پی آن از بین رفتن یک یا چند عنصر شبکه. عملکرد دینامیکی هر سیستم قدرت به شدت رویداد احتمالی بستگی دارد.

این پاورپوینت در 23 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 4 آن قرار داده شده است:

پیش بینی ناپایداری

برای محدودسازی خطر قطع آبشاری در شبکه انتقال و یا ناپایداری سیستم قدرت پس از حوادث احتمالی شدید، اپراتورهای سیستم انتقال، کنترل‌ و حفاظت‌های مبتنی بر رویداد مختلف را اجرا می‌کنند که به آنها طرح‌های حفاظتی ویژه گفته می‌شود. اضافه بارهای داخل یک شبکه مشبک را می توان با برنامه ریزی مجدد برای تولید یا با تقسیم شبکه یا شینه ها کاهش داد. اضافه بار شبکه انتقال که نیروگاه را به سایر بخش‌های سیستم متصل می‌کند را می توان با کاهش تولید از طریق رد بار جزئی یا در اضافه‌بارهای سنگین، با خاموش کردن ژنراتور کاهش دهد.

طرح‌های حفاظتی ویژه‌ای که برای جلوگیری از افت سنکرونیسم در سیستم‌های قدرت پس از حوادث احتمالی شدید ایجاد شده‌اند، شامل خاموشی ژنراتور و شیرهای سریع می باشد. خاموش کردن برخی از واحدهای تولیدی که روی یک شینه کار می کنند بر ترمز کردن روتورهای ژنراتور که همگامی خود را پس از یک خطای شدید در شبکه از دست می دهند، بسیار مؤثر است. با این حال، خاموش شدن ژنراتور دارای کاستی هایی است. خاموش کردن ژنراتور باعث عدم تعادل توان می شود که باید با کنترل تولید خودکار یا کاهش بار اصلاح شود. برای نیروگاه‌های چند واحدی، زمانی که برخی از واحدهای تولید خاموش می‌شوند، واحدهای باقی‌مانده سطوح بالایی از گشتاور شفت و خستگی شفت را تجربه می‌کنند. بنابراین، خاموش کردن ژنراتور محدود به نیروگاه های چند واحدی با واحدهای تولیدی کوچک یا متوسط است که روی یک شینه کار می کنند. برای نیروگاه هایی که تعداد واحدهای تولیدی کمی دارند اما بزرگ هستند، خاموش کردن ژنراتور منطقی نبوده و به جای آن از شیرآلات سریع استفاده می شود.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 19 این پاورپوینت قرار داده شده است:

نوسانات ناهمزمان سنکرون

شیرآلات سریع (FV) در حفظ پایداری گذرای سیستم قدرت به دنبال یک خطای شدید با کاهش توان توربین موثر هستند. این کار را می توان بصورت شیرآلات سریع لحظه ای (MFV) یا شیر سریع پایدار (SFV) انجام داد. برای MFV، فقط شیرآلات بازدارنده برای یک دوره قابل تنظیم بسته می شوند و سپس برای بازگرداندن توان توربین به مقدار قبل از خطا، دوباره باز می شوند.

برای SFV، شیرآلات کنترل اصلی نیز بسته می شوند تا توان توربین را در حالت پس از خطا به مقدار مورد نیاز که کوچکتر از حالت پیش از خطا می باشد، کاهش دهند. اگر کاهش مورد نیاز توان توربین توسط SFV بیش از 10% تا 20% باشد، شیر بای پس نیز باید فعال شود و به درستی با کنترل توربین هماهنگ شود.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله بهبود پایداری شبکه قدرت با پیش بینی زمان واقعی ناپایداری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi