دانلود پاورپوینت مقاله کنترل فرکانس بار در شرایط نفوذ بالای توان بادی

عنوان فارسی

کنترل فرکانس بار دینامیکی در شرایط نفوذ بالای توان باد و با توجه به بار خستگی در توربین های بادی

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله کنترل فرکانس بار برای توان بادی با نفوذ بالا
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
45,600 تومان
توضیحات

توان بادی، در سالهای اخیر به سرعت توسعه یافته و ظرفیت نصب شده آن افزایش یافته است. با این وجود، آنها توسط مبدلهای الکترونیک قدرت که مولدها را از شبکه جدا می کند به شبکه متصل می شوند. به دلیل ساختار و عملکرد خاص توربین بادی (WT)، از همان قابلیت پاسخ فرکانسی به عنوان یک ژنراتور سنکرون برخوردار نیست. اتصال شبکه ای تعداد زیادی از WT ها به پایداری فرکانس سیستم قدرت منجر نشده و تا حدی باعث توقف باد می شود. با افزایش نرخ نفوذ توان بادی ، تأثیر توان بادی بر فرکانس سیستم افزایش می یابد. در این حالت، زمانیکه WT دارای قابلیت تنظیم فرکانس است، باید از طریق کاهش حد مجاز تولید توان و مشارکت در تنظیم فرکانس شبکه، فرکانس را تنظیم کند. با این وجود، زمانیکه WT ها در تنظیم فرکانس شبکه مشارکت می کنند، برای کنترل تغییر فرکانس شبکه، قدرت خروجی آنها بایستی مرتباً تغییر کند که باعث می شود برای افزایش بارهای خستگی، WT مرتباً افزایش یابد. در روش مشارکت توان بادی در تنظیم فرکانس، بار خستگی WT کمتر در نظر گرفته می شود. بنابراین، نیاز است که یک روش کنترل که هم عملکرد کنترل فرکانس بار و هم بار خستگی WT را بررسی می کند، در نظر گرفته شود. در این پاورپوینت، کنترل فرکانس بار دینامیکی در شرایط نفوذ بالای توان باد و با توجه به بار خستگی در توربین های بادی موضوع مورد بررسی قرار گرفته شده است.

این پاورپوینت در 20 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 2 آن، قرار داده شده است:

مدل کنترل PID

روشهای متعددی جهت مشارکت در تنظیم فرکانس برای توان بادی ارائه شده است. مفهوم اینرسی مجازی در ابتدا در مقالات مطرح شد. کنترل مجازی جهت پشتیبانی از تنظیم فرکانس استفاده می شود، بنابراین برای پشتیبانی از تنظیم فرکانس، می توان انرژی جنبشی روتور را آزاد کرد. از کنترل اینرسی مجازی جهت جلوگیری از تغییرات سریع فرکانس ناشی از اختلالات بار در سیستم استفاده می شود. پس از تغییر سرعت روتور، کنترل انرژی جنبشی روتور قابلیت تنظیم خود را از دست داده و زمان تنظیم آن به طور کلی از 6 ثانیه فراتر نمی رود. برای شبیه سازی خصوصیات ثابت فرکانس توان تنظیم فرکانس اولیه ژنراتور سنکرون، روش کنترل دروپ پیشنهاد شده است. توان خروجی WT با توجه به انحراف فرکانس تنظیم می شود. در مقایسه با کنترل اینرسی مجازی، انحراف فرکانس با کنترل دروپ معرفی می شود که در نزدیکی پایین ترین فرکانس می تواند به صورت قوی تری پشتیبانی شود، اما سرعت پاسخگویی کمتر از کنترل اینرسی مجازی است.

در ادامه، اسلاید شماره 17 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

تابع هزینه

نوآوری های این پژوهش عبارتند از:

  • ایجاد یک مدل WT جدید برای LFC با توجه به بار خستگی
  • ارائه یک روش جدید LFC مبتنی بر PID تطبیقی شناسایی مدل جهت تنظیم فرکانس مشارکت توان بادی در شبکه برق
  • در نظر گرفتن بار خستگی و پاسخ فرکانس به طور همزمان، بهینه سازی پارامترهای PID بر اساس الگوریتم DE
  • استفاده از شرایط بادی با آشفتگی ها و میانگین سرعت مختلف ​​برای تحلیل عملکرد کنترل کننده و توانایی توان بادی جهت مشارکت در تنظیم فرکانس

سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کنترل فرکانس بار در شرایط نفوذ بالای توان بادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi