دانلود پاورپوینت مقاله میکروگرید DC: بررسی رویکردهای کنترلی و روش های تثبیت

عنوان فارسی

میکروگرید DC – قسمت 1: بررسی استراتژی های کنترلی و روش های تثبیت

درسهای مرتبط

  دینامیک سیستم های قدرت

تعداد اسلاید : 31 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله ریزشبکه های DC: استراتژی های کنترلی
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

نگرانی های زیست محیطی و کاهش ذخایر سوخت فسیلی، باعث افزایش رو به رشد نفوذ مولدهای پراکنده (DG ها) شده است که شامل منابع انرژی تجدید پذیر (RES ها)، سیستم های ذخیره انرژی (ESS ها) و انواع جدید بارهای الکتریکی، مانند خودروهای الکتریکی (EV ها)، و پمپ های حرارتی در سیستم های قدرت مدرن، می باشند. با این وجود، در صورتیکه این اجزا به شکل امروزی، به صورت ناهماهنگ با یکدیگر ادغام شوند ممکن است با چالش های فنی و عملیاتی زیادی مواجه شوند. این مسائل، که با تعداد زیاد و پراکنده شده در نواحی جغرافیایی بزرگ شبکه های متصل به هم ظاهر می شوند، تعدادی از بارزترین مسائل که می توانند در شرایط کاری سیستم بوجود بیاورند شامل تنزل پروفایل ولتاژ، ازدحام در خطوط انتقال و کاهش ذخایر فرکانسی می باشند.

ایده ادغام منابع متغیر کوچک با ESS ها و بارهای کنترل پذیر، در شبکه های انعطاف پذیر که «ریزشبکه» (MG) نامیده می شوند، بیش از یک دهه پیش به عنوان یک راهکار ممکن برای دستیابی به کنترل بیشتر از دیدگاه سیستم، معرفی شد. MG ها می توانند به صورت مستقل یا متصل به شبکه، براساس نوع ولتاژ در نقطه تزویج مشترک (PCC)، کار کنند، و DG های AC و DC را می توان از هم متمایز نمود. درحالی که پیشرفت قابل توجهی در بهبود عملکرد AC MG ها در دهه گذشته صورت گرفته، اما DC MG ها، برای کاربردهای متعددی بخاطر بازده بالاتر، رابط طبیعی تر برای انواع زیادی از RES و ESS، سازگاری بیشتر با لوازم الکترونیکی مصرف کننده و غیره، جذاب تر دیده می شود.

علاوه بر آن، هنگامی که اجزاء اطراف یک شین DC، تزویج می شوند، مشکلی با پخش توان راکتیو، کیفیت توان و تنظیم فرکانس ندارند، و در نتیجه باعث بوجود آمدن سیستم کنترل با پیچیدگی بسیار کمتر می شود.

این پاورپوینت در 31 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 23 آن قرار داده شده است:

DG ها، تقریباً به صورت انحصاری از طریق مبدل های رابط الکترونیک قدرت کنترل پذیر، به یک DC MG متصل می شود و تنظیم ولتاژ شین DC مشترک، اولویت کنترلی اصلی می باشد. کنترل دروپ، یک روش پرطرفدار برای دستیابی به این هدف بوسیله عملکرد مشارکتی بین مبدل های موازی بدون لینک های ارتباطاتی دیجیتال، می باشد. این روش، براساس افزودن یک به اصطلاح «حلقه کنترل مقاومت مجازی (VR)» بر بالای رگولاتور ولتاژ مبدل، که تقصیم جریان را اجازه می دهد می باشد و در عین حال، میرایی فعال برای سیستم و در عین حال، قابلیت پلاگ اند پلی (وصل و اجرای سریع) ، می دهد.

البته، علیرغم این ویژگی های جذاب، چندین عیب هست که کاربردی بودن دروپ در شکل پایه خود را محدود می کند. مهمترین موارد، انحراف ولتاژ وابسته به بار است و آن اینکه انتشار خطای ولتاژ در راستای خطوط انتقال مقاومتی، باعث تنزل تقسیم جریان می شود. لازم است یک کنترلر ثانویه پیاده سازی شود تا ولتاژ و کنترلر سوم، بازیابی شود تا از جریان دقیق بین شین های مختلف، اطمینان حاصل شود. چندین گزینه برای روش پیاده سازی این کنترلر وجود دارد. به این منظور، درحالی که رویکرد متداول از یک کنترلر متمرکز که اطلاعات همه واحدها را از طریق لینک های ارتباطاتی دیجیتال (DCL ها) دارای پهنای باند کم گرد آوری می کند، استفاده می کند، اما زمینه پژوهشی بسیار فعالی بر حل این مسائل از طریق کنترل پراکنده، متمرکز شده است. به عنوان روشی برای محقق سازی استراتژی های کنترل پراکنده مختلف، کاربرد الگوریتم های اجماع در DC MG ها، اخیراً به عنوان یک رویکرد پرطرفدار و مرسوم، پدیدار شده است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله میکروگرید DC: بررسی رویکردهای کنترلی و روش های تثبیت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi