دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط اتخاذ الزامی IFRS و پیش بینی های مدیریتی

عنوان فارسی

ارتباط اتخاذ الزامی IFRS و پیش بینی های مدیریتی: تاثیر تحولات اجرایی

درسهای مرتبط

  حسابداری مالی

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله پذیرش IFRS و پیش بینی مدیریتی
پاورپوینت حسابداری
قیمت دانلود :
34,800 تومان
توضیحات

بسیاری از مطالعات اخیر به بررسی این مسئله پرداخته اند که آیا افشاء داوطلبانه و اجباری، جایگزین هستند یا مکمل. محققین اعلام می دارند که وقتی سود آگاهی بخش تر شد، مدیریت انگیزه بهتری برای افشاء پیش بینی های سود خواهد داشت. گزارش مالی اجباری و افشاء داوطلبانه مکمل هستند چون بهبود کیفیت گزارش مالی اجباری باعث افزایش اعتبار و بهبود قابلیت اطمینان افشاء داوطلبانه شرکت می شود. بنابراین، اگر افشاء داوطلبانه و اجباری مکمل باشند، یافته های مبتنی بر اینکه پذیرش اجباری IFRS کیفیت گزارش مالی اجباری را افزایش می دهد، افزایش در افشاء داوطلبانه بدنبال پذیرش IFRS را نشان خواهد داد. اگر تغییرات اساسی در گزارش اجرای همزمان با پذیرش IFRS، کیفیت گزارش مالی اجباری را افزایش دهد، ما انتظار داریم که سطح افشاء داوطلبانه شرکتهای موجود در کشورهای IFRS با تغییرات اجرایی همزمان افزایش یابد.

با این حال، می توان اعلام داشت که اجرای بهتر می تواند به چند دلیل افشاء داوطلبانه شرکت در زمینه پذیرش IFRS را کاهش دهد. اولا، افزایش قابلیت مقیاس پذیر گزارش مالی ناشی از پذیرش IFRS می تواند مجموعه متنوعی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی را جلب کند. IFRS مبتنی بر این اصل که به قضاوت و صلاحدید مدیریت اجازه می دهد، تقاضای شفافیت اطلاعاتی سرمایه گذار را افزایش می دهد. با این حال، اجرای دقیق تر، توانایی مدیران برای دستکاری در تعداد سود اجباری را محدود می سازد که سرمایه گذاران با پیش بینی سود افشاء شده داوطلبانه مقایسه می کنند. بنابراین، ریسک سود حذف شده از پیش بینی ها بالاتر خواهد بود که تمایل مدیران به ارائه پیش بینی سود را کاهش می دهد. این گفته ها همسو با این نظریه است که ارائه پیش بینی سود داوطلبانه، مدیران را از دستکاری سود باز می دارد. بعلاوه، از آنجاییکه اجرای دقیق افشاء سود داوطلبانه نقش انضباطی قوی تری بازی می کند، نیاز به اجرای این نقش توسط پیش بینی سود، کمتر خواهد بود. بنابراین، پذیرش IFRS می تواند افشاء داوطلبانه را افزایش دهد و بهبود اجرا می تواند این افزایش را کاهش دهد.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 17 آن قرار داده شده است:

پذیرش IFRS

دوما، تاثیر مکمل افشاء داوطلبانه و اجباری را می توان در سطح معینی از افشاء یا کشورهای معین حفظ کرد. خارج از دامنه مربوطه یا کشورهای دیگر، تاثیر جایگزینی ظهور می یابد. اگر پذیرش IFRS به محیط اطلاعات خارجی بهتری منجر شود که به وسیله افزایش اجرا تقویت می شود، مزیت حاشیه ای اطلاعات در مقایسه با هزینه افشاء داوطلبانه کمتر می شود. در مقابل مدیران می توانند سطح یا کیفیت افشاء داوطلبانه را کاهش دهند. در کشورهای خارج از آمریکا، سهامداران بزرگ کنترل کننده متداول می باشند. شفافیت مالی می تواند توانایی سهامداران کنترل کننده در زمینه مصرف مزایای خصوصی را محدود سازد. با توجه به اینکه پذیرش IFRS کیفیت گزارش مالی اجباری را افزایش می دهد و افزایش اجرای پذیرش IFRS، توانایی سهامداران برای سلب مسئولیت از افراد خارج شرکت را محدود می سازد، سهامداران کنترل کننده احتمالا خواستار افشاء داوطلبانه نباشند. در نهایت، انگیزه افشاء بیشتر برای کاهش عدم تقارن اطلاعاتی بین افراد داخل شرکت و شرکت کنندگان در بازار به کل محیط اطلاعاتی شرکت وابسته است.

در نهایت، تغییرات اجرایی که ارزیابی می کنیم باید با کل تغییرات اجرایی همبستگی داشته باشند که نه تنها پذیرش IFRS بلکه دیگر جنبه های بازار سرمایه از جمله افشاء داوطلبانه را هدف قرار می دهند. برای مثال، اجرای دقیقتر نه تنها تعهدات قانونی افشاء اطلاعات مهم به بازار یا عدم افشاء را افزایش می دهد، بلکه تعهدات قانونی ارائه اطلاعات گمراه کننده به بازار را نیز افزایش می دهد. تاثیر خالص مبهم است و می تواند افشاء داوطلبانه را با توجه به سطح بالای شفافیت اطلاعات ناشی از پذیرش IFRS کاهش دهد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط اتخاذ الزامی IFRS و پیش بینی های مدیریتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi