دانلود پاورپوینت مقاله آنچه رهبران باید در مورد فرهنگ سازمانی بدانند

عنوان فارسی

رهبران باید چه اطلاعاتی در زمینه مفاهیم و مبانی فرهنگ سازمانی داشته باشند

درسهای مرتبط

  مدیریت رفتار سازمانی

تعداد اسلاید : 26 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله رهبران چه چیزهایی را باید در مورد فرهنگ سازمانی بدانند
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
39,900 تومان
توضیحات

فرهنگ؛ نقطه تمرکز انسان شناس ها برای مدت طولانی بوده است به صورتیکه آنها به دنبال درک گروه های مختلف در سطح جهان هستند. با این حال، اخیرا محققان سازمانی ارتباط نزدیکی را بین فرهنگ، عملکرد سازمان ها و رفتار و نگرش افراد در سازمان ها کشف کرده اند. فرهنگ یک عامل مهم در موفقیت سازمان ها است به طوریکه مبنای گزارش سالانه بیش از 100 تا از بهترین شرکت های در مجله فورچون در مورد فرهنگ کاری است. هدف این تحقیق، کمک به رهبران برای درک بهتر فرهنگ، تشریح مزایای داشتن فرهنگ سالم، هزینه داشتن فرهنگ ناسالم و ایجاد و حفظ فرهنگ قوی است.

این پاورپوینت در 26 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 7 از این پاورپوینت قرار داده شده است:

لایه های فرهنگ سازمانی

تعاریف زیادی از فرهنگ در دسترس است. به عبارت دیگر ، فرهنگ می تواند به صورت “باور های غالب، ارزش ها، نگرش ها، رفتارها، و ویژگی های یک گروه از افراد” تعریف شود. در تعریف فرهنگ، محققین از کلمه (گروه) برای توصیف واحدهای اجتماعی در همه اندازه ها استفاده کرده است. به عبارت دیگر، واژه گروه می تواند مربوط به کل سازمان باشد و یا اینکه هر گروه از افراد باشند مثلا افراد یک کشور، اعضای یک تیم ورزشی، اعضای یک سمفونی و اعضای یک خانواده. نکته این است که گروهی از افراد، صرف نظر از اندازه گروه، دارای فرهنگ خاص هستند. محققان سازمان معمولا از فرهنگ سازمانی در مفهوم گسترده اش برای اشاره به فرهنگ کل سازمان و همچنین هر واحد که در سازمان همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند استفاده می کنند.

در عمل، فرهنگ سازمانی؛ محیطی را توصیف می کند که در آن افراد با یکدیگر کار می کنند و چگونگی تفکر، عمل و تجربیات کاری شان را تحت تاثیر قرار می دهند. فرهنگ می تواند درون و بین سازمان ها متفاوت باشد. آنها می توانند بهترین ها را برای افراد به ارمغان بیاورند و محیطی عالی را برای افراد برای همکاری با یکدیگر فراهم کنند کما اینکه می تواند بدترین ها را نیز برای افراد به همراه داشته باشد و محیطی ناکارامد، پر استرس و تنش زا را بوجود بیاورد.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 24 این پاورپوینت قرار داده شده است:

بینش های کلیدی

بسیار مهم است که رهبران، درک، ایجاد و حفظ فرهنگ را به عنوان قسمتی از وظیفه رهبری شان در نظر بگیرند و در زمینه چگونگی ایجاد فرهنگ سالم و هم راستایی فرهنگ و استراتژی، آموزش ببینند. فراوانی تحقیقات، این موضوع را آشکار می کند که ایجاد یک فرهنگ قوی می تواند نقش مهمی را در موفقیت سازمان ایفا کند و برعکس غفلت از فرهنگ می تواند هزینه های زیادی را برای سازمان و کارمندانش، مشتریانش و سهامدارانش به همراه داشته باشد. ارائه آموزش های فرهنگی و اتخاذ مدیریت فرهنگی مناسب برای رهبران در اولویت است چراکه می تواند به شکل قابل توجهی کسب نتایج نهایی را بهبود بخشد و تاثیر قابل توجهی بر موفقیت سازمان داشته باشد و همچنین منجر به کسب مزیت رقابتی برای یک سازمان شود.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله آنچه رهبران باید در مورد فرهنگ سازمانی بدانند”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi