دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب فکری مطالعات مدیریت راهبردی در زمینه مدیریت هتلداری

عنوان فارسی

ساختار فکری پژوهش های مدیریت استراتژیک در زمینه مدیریت هتلداری: یک تحلیل ﻫﻢ اﺳﺘﻨﺎدي

درسهای مرتبط

  مدیریت استراتژیک

تعداد اسلاید : 22 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله ساختار فکری تحقیقات مدیریت استراتژیک
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
31,200 تومان
توضیحات

هر صنعت به طور متفاوتی بر زندگی اجتماعی، اقتصادی و تجاری تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، سازمان گردشگری جهانی ملل متحد (UNWTO) در سال 2015 نشان داد که صنایع هتلداری و گردشگری بعد از صنایع سوخت و مواد شیمیایی در رتبه سوم قرار داشته و قبل از صنعت مواد غذایی و اتومبیل در دسته ی صادرات جهانی قرار دارد و در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، صنعت هتلداری رتبه ی اول را در بخش صادرات به خود اختصاص داده است. این رشد باعث ایجاد ساختار منحصر به فردی در صنعت هتلداری، با ایجاد و ادغام سازمان های شبکه ای و به هم مرتبط مانند اپراتورهای مسافرتی و حمل و نقل، مراکز سرگرمی و تفریحی، رستوران ها، کافه ها، باشگاه ها، هتل ها، استراحتگاه ها، زمین های بازی، خوابگاه و مکان های صرف صبحانه و سازمان های غیردولتی می گردد. در نتیجه، ویژگی های منحصر به فرد صنعت هتلداری مانند جدایی ناپذیری مشارکت مشتری در فرایند خدمات، همزمان بودن، قابلیت نابودی، لمس ناپذیری، ناهمگونی، ساختار هزینه و شدت کار، صنعت هتلداری را به یکی از بزرگترین صنایع غیرتجاری تبدیل کرده و دارای نفوذ بالاتر، ریسک، شدت سرمایه و رقابت بالاتری نسبت به صنایع دیگر در اقتصاد آمریکا می باشد.

این پاورپوینت در 22 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 18 آن قرار داده شده است:

با توجه به محیط و ساختار صنعت هتلداری، شیوه ها و نظریه های مدیریت استراتژیک برای مدیران مهم می باشد. بنابراین، محققان مطالعات متعددی را با تمرکز بر روی شیوه های مدیریت استراتژیک در سازمان های هتلداری و گردشگری انجام دادند. با این حال، ساختار این حوزه دانش باید به طور سیستماتیک به بررسی پیشرفت در این حوزه برای مدیران، محققان، مدرسان، صاحبان کسب و کار یا دانشجویان بپردازد. این مطالعه به بررسی تکامل ساختار فکری تحقیقات مدیریت استراتژیک در حوزه ی مدیریت هتلداری (HM) می پردازد.

ساختار فکری یک رشته به بررسی مبانی دانش آن رشته می پردازد. این موارد شامل نظریه ها، رویکردها و روش های اعمال شده جهت خلق دانش می باشد. در این مطالعه، ساختار فکری یک رشته ی مشخص به عنوان “مجموعه ای از ویژگی های برجسته مبانی دانش که می تواند یک درک سازماندهی شده و جامع از حوزه علمی انتخابی ارائه کند” در نظر گرفته می شود. ارزیابی ساختار فکری به محققان و متخصصان در زمینه ی کشف منشاء رشته ها بر اساس نظریه ها، شناسایی حوزه های فرعی و روشن سازی روابط آن ها با همدیگر و شناسایی ویژگی های مطالعات، مقالات و محققان تاثیرگذار کمک می کند. این ارزیابی فرصت هایی را برای ساخت مجدد ساختار رشته ها، تست ادراک و عقادیر سنتی و به حداقل رسانی سوگیری های بالقوه با اعمال روش های کمّی ایجاد می کند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله چارچوب فکری مطالعات مدیریت راهبردی در زمینه مدیریت هتلداری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi