دانلود پاورپوینت مقاله تحلیل حالت و تاثیرات خطا در فرآیند آزمایشگاهی ژنتیکی

عنوان فارسی

بررسی و تحلیل حالت و تاثیرات خطا در ارزیابی فرآیند آزمایشگاهی ژنتیکی

درسهای مرتبط

  مدیریت کیفیت و بهره وری

تعداد اسلاید : 26 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله آنالیز حالت و اثرات شکست در آزمایشگاه
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
31,200 تومان
توضیحات

در محیط های بخش های سلامت، دقت و سرعت گزارش دهی نتایج آزمایشگاهی (زمان گردش کار (TAT) از دریافت تا گزارش دهی)، اهمیت زیادی در مدیریت بالینی دارد. تأخیر یا مشکل در گزارش دهی می تواند تأثیر منفی بر شروع درمان و انتخاب شیوه درمان به همراه داشته باشد. این روش ها و انتخاب های درمانی می توانند بر نتایج سلامتی فرد تأثیر زیادی داشته باشند. تست های آزمایشگاهی همواره با پیشرفت های درمانی و فناورانه در حال تکامل بوده اند. بررسی های پیوسته از طریق برنامه های بهبود کیفیت اهمیت بسیار زیادی جهت برآورده ساختن و تطبیق با این نیازهای در حال تغییر دارند. با این حال در بسیاری از محیط های آزمایشگاهی، زمان محدودی جهت انجام فرآیند ارزیابی گسترده، گروهی و رسمی فعال برای آزمون های جدید وجود داشته و از طرفی فشار زیادی جهت برآورده ساختن TAT برای تحقق نتایج فوری بالینی، افزایش تعداد ارجاع ها، تعدیل نیروی کار و افزایش پیچیدگی آزمایشات وجود دارد. ممکن است اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی تنها پس از انجام بازرسی یا تحلیل علت ریشه ای پس از وقوع رخداد یا دریافت شکایت از سوی مشتری، انجام ‌شود.

این پاورپوینت در 26 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز اسلاید شماره 5 آن قرار داده شده است:

FMEA

این مقاله به بحث در مورد نتایج یک پروژه یک ساله انجام شده به عنوان بخشی از مطالعات دوره کارشناسی ارشد سیستم های کیفی در دانشگاه ماسی، نیوزلند می پردازد. این تحقیق در یکی از آزمایشگاه های بخش سلامت عمومی شهری که به عنوان یکی از بزرگ ترین آزمایشگاه های کشور نیز شناخته می شود، صورت گرفته است. این آزمایشگاه سهم زیادی در نتایج سلامت بیماران در ناحیه محلی و همچنین ارائه گزارش و انجام آزمایش در سطح ملی دارد.

تکنیک تجزیه و تحلیل خطا و اثرات آن (FMEA) به‌عنوان یک ابزار مدیریت ریسک شناخته می شود که به منظور شناسایی خطاهای احتمالی در یک فرآیند، محصول یا خدمت پیش از وقوع آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نحوی که می توان گام های دقیقی را جهت طراحی و اجرای فرآیندهای کارا و مطلوب برداشت. FMEA در بسیاری از سناریوهای مختلف انجام شده است و نام آن می تواند بیانگر کاربرد آن باشد، به نحوی که می توان این روش را در موارد زیر اجرا کرد:

  • در مراحل اولیه طراحی یک محصول یا خدمت جدید که در این صورت به‌عنوان FMEA طراحی شناخته می‌شود.
  • پیش از پیاده‌سازی فرآیندهای ارائه خدمت و یا تولید در محیط های تولیدی و خدماتی که تحت عنوان FMEA بالقوه، FMEA و تحلیل بحرانی بودن (FMECA)، و FMEA فرآیند انجام می‌شود و
  • به عنوان بخشی از استراتژی‌های بهبود مستمر و تغییرات پیش و پس از اجرای فرآیند.

در ادامه، اسلاید شماره 18 این پاورپوینت، قرار داده شده است:

آزمایشگاه ژنتیک

در حوزه سلامت آزمایشگاهی، مدیریت ریسک جهت پیشگیری از خطا (به ویژه نتیجه غیردقیق) اهمیت بسیار زیادی داشته و بر کل مراحل کنترل نمونه از زمان وصول تا اعلام گزارش، تأثیرگذار است. در این شرایط، می توان از FMEA جهت ارزیابی و مستندسازی دقیق کلیه مراحل یک فرآیند برای خطاها (حقیقی یا بالقوه)،  اهمیت (یا بحرانی بودن) برای مشتری و علل احتمالی و کنترل های موجود جهت تشخیص، پیشگیری یا کاهش وقوع آن ها بهره برد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله تحلیل حالت و تاثیرات خطا در فرآیند آزمایشگاهی ژنتیکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi