دانلود پاورپوینت مقاله نقش حاکمیت شرکتی و CSR در بهبود بازده مالی

عنوان فارسی :

تاثیر سازوکار حاکمیت شرکتی خوب و مسئولیت اجتماعی شرکتی بر بازده مالی با مدیریت سود در قالب متغیر میانجیگر

درسهای مرتبط:

  حسابداری

تعداد اسلاید : 27 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1400 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله تاثیر حاکمیت شرکتی بر عملکرد مالی
پاورپوینت حسابداری
قیمت دانلود :
16,000 تومان
توضیحات

یک شرکت نه تنها به نفع سهامداران بلکه به نفع ذینفعان در انجام کسب و کار خود عمل می کند که این از طریق پیاده سازی مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) می باشد. فعالیت CSR براساس نظریه مشروعیت است که تایید می کند شرکت کار خود را ادامه می دهد تا اطمینان دهد که شرکت مطابق با قوانین و هنجارهای حاکم در جامعه یا محیطی که شرکت در آن ها واقع شده عمل کرده است و در آنجا شرکت به دنبال اطمینان دادن این است که فعالیت های اجرایی اش «مشروع و موثق» دیده می شوند.

پیاده سازی CSR می تواند عملکرد شرکت را با افزایش خوشنامی و رقابت پذیری بودن، بهبود بخشد. پژوهش در مورد اثر CSR بر عملکرد مالی یک شرکت بطور گسترده ای انجام شده است. اما، هنوز ناهمخوانی هایی میان نتایج پژوهش موجود وجود دارد. براساس پژوهش برخی محققین، با شرکت های نمونه پذیرفته شده در بورس مالزی در دوره 1999 تا 2005، این شواهد تجربی ارائه شده که پیاده سازی CSR تاثیر مثبت معناداری بر عملکرد مالی دارد، درحالی که در مطالعاتی دیگر، با نمونه های شرکت های تولیدی و ساختمان سازی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار نایروبی در دوره 2007 تا 2011، این شواهد تجربی دریافت شد که CSR تاثیری بر عملکرد مالی شرکت ندارد.

ناهمخوانی و ناهماهنگی در نتایج پژوهش ها، پژوهشگران را بر آن داشت تا از متغیر دیگری استفاده کنند که بتواند میانجی رابطه بین GCG و CSR با عملکرد مالی شرکت باشد. در این راستا، اثر GCG و CSR بر عملکرد مالی با بکارگیری مدیریت سود به عنوان یک متغیر میانجیگر مورد بررسی قرار گرفت.

این پاورپوینت در 27 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 19 آن قرار داده شده است:

مدیریت سود می تواند در نتیجه عدم تقارن اطلاعات بین مدیریت (کارگزار) و مالک (رئیس) رخ دهد که در آن مدیر یک سیگنال شرایط شرکت به مالک می دهد اما اطلاعات را طبق شرایط واقعی منتقل نمی کند. تحت این شرایط، یک مکانیزم کنترل که منافع مختلف بین دو طرف را همراستا کند، لازم است. یکی از مکانیزم های قابل استفاده، مکانیزم GCG است. محققین دریافتند که اندازه هیئت مدیره و مدیران مستقل می تواند انجام مدیریت سود توسط مدیران را کاهش دهد، درحالی که دوگانگی CEO تاثیر مثبت معناداری بر مدیریت سود دارد.

فعالیت CSR اغلب توسط مدیران شرکت به عنوان یک استراتژی پنهانکاری در مدیریت سود شرکتی، استفاده می شود. مدیران درآمد را با استفاده از فعالیت های CSR به عنوان یک راهبرد برای حفظ روابط و کسب حمایت از سهامداران و ذینفعان، دستکاری می کنند.


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت مقاله نقش حاکمیت شرکتی و CSR در بهبود بازده مالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهارده =

مقالات ترجمه شده

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی