دانلود پاورپوینت مفاهیم و تعاریف سرمایه های فکری

عنوان فارسی

مطالعه ای بر مفاهیم و تعاریف سرمایه های فکری

درسهای مرتبط

  مدیریت رفتار سازمانی

تعداد اسلاید : 68 فرمت : ppt
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
26,400 تومان
توضیحات

سرمایه فکری به معنای ارزش دانش جمعی یک شرکت و منابع آن است که می تواند برای آن نوعی مزیت اقتصادی فراهم کند. همچنین برای شناسایی دارایی های ملموس یک شرکت و تقسیم آنها به دسته بندی های معنادار، مورد استفاده قرار می گیرد.

سه نوع سرمایه فکری وجود دارد:

سرمایه فکری، بطور کلی به سه نوع مختلف سرمایه تقسیم می شود:

  • سرمایه انسانی: سرمایه انسانی، یک اصطلاح فراگیر برای مهارت ها، آموزش، تجربه و ارزش نیروی کار یک سازمان می باشد. دانش عملی و تخصص افراد درون یک شرکت است که می تواند برای شرکت ارزش آفرینی کند. همچنین، سرمایه انسانی یک سازمان نشان می دهد که مدیریت با چه میزان بازده، از منابع استفاده می کند.
  • سرمایه رابطه ای: سرمایه رابطه ای از همه روابط ارزشمندی که یک سازمان با مشتریان، تامین کنندگان، شریکان، نماینده ها و دیگر نهادهای بیرونی حفظ می کند، تشکیل شده است. همچنین، در برگیرنده نام های برند، نیکنامی و علائم تجاری یک شرکت است.
  • سرمایه ساختاری: سرمایه ساختاری، سازمان، فرآیند و سرمایه نوآوری است که از سرمایه انسانی و رابطه ای یک سازمان حمایت می کند. این سرمایه شامل فرهنگ، فرآیندها، پایگاه داده ها، مالکیت فکری (IP)، زیرساخت غیرفیزیکی، سلسله مراتب و غیره می باشد، و به معنای دانش و ارزشی است که به ساختار و فرآیندهای یک سازمان تعلق دارد.

این پاورپوینت در 68 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 31 آن قرار داده شده است:

سرمایه فکری را می توان به روش های مختلف سنجید، اما هیچ روش هماهنگ برای اندازه گیری آنچه که مورد پذیرش عموم قرار گرفته وجود ندارد و در نتیجه، مشخص سازی یک روش دقیق برای سنجش آن وجود ندارد. سرمایه فکری، یک «دارایی» محسوب می شود، اما برروی ترازنامه یک شرکت شامل نمی شود، با اینکه تعدادی از مقادیر آن در دارایی های ناملموس مانند سرقفلی و مالکیت فکری، سنجش می شوند. بنابراین، صورت های مالی یک شرکت ممکن است منعکس کننده ارزش سرمایه انسانی، رابطه ای یا ساختاری نباشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مفاهیم و تعاریف سرمایه های فکری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi