دانلود پاورپوینت مقاله کنترل کننده سرعت بر پایه کنترل وفقی مرجع مدل

عنوان فارسی

یک کنترل کننده سرعت بر پایه کنترل وفقی مرجع مدل جهت درایو موتور سنکرون آهنربای دائمی سطحی

درسهای مرتبط

  ماشین های الکتریکی

تعداد اسلاید : 25 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله کنترل کننده سرعت مبتنی بر کنترل تطبیقی
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
43,200 تومان
توضیحات

اخیرا موتورهای سنکرون آهنربای دائمی (PMSM) به دلیل کارایی بالا، عملکرد قابل اعتماد، چگالی توان بالا، ساختار ساده و اندازه فشرده در کاربردهای صنعتی، توجه فزاینده ای را به خود معطوف کرده‌اند. لازم به ذکر است که درایوهای PMSM در سیستم هایی نظیر وسایل نقلیه الکتریکی (EVs)، آسانسورها، سیستم‌های نیروی محرکه الکتریکی کشتی و فرآیندهای صنعتی نیازمند عملکرد کنترلی بالا نظیر پاسخ سریع دینامیکی و ردیابی دقیق مسیر هستند. از اینرو، جهت تامین این الزامات، روش‌های کنترل متعددی نظیر ساختار زنجیره ای مبتنی بر کنترل امتدادیابی میدانی (FOC) و کنترل گشتاور مستقیم (DTC) اعمال شده است.

لازم به ذکر است که کنترل‌کننده‌های درایوهای PMSM، ساختار زنجیره ای مبتنی بر FOC سنتی با حلقه‌های کنترلی ساده و مجزایی را مورد استفاده قرار می دهند که بیشتر ساختارهای کنترلی در صنعت را به خود اختصاص داده است. در بین کنترل‌کننده‌هایی با این ساختار متداول، کنترل‌کننده انتگرال نسبی (PI)، یک طرح کنترل خطی است و از دیرباز به دلیل اجرای نسبی ساده آن به صورت فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود، درایوهای PMSM، سیستم‌های غیرخطی متغیر با زمان همراه با اختلالات غیرقابل اجتناب‌ و غیرقابل اندازه‌گیری و همچنین تغییرات پارامتر هستند. این موارد، چالش هایی را در زمینه طراحی کنترل یک درایو PMSM با کارایی بالا ایجاد می کند. در سالهای اخیر به دلیل پیشرفت سریع پردازنده‌های سیگنال دیجیتال (DSP)، بسیاری از روش‌های کنترل غیرخطی نظیر کنترل حالت لغزان (SMC)، کنترل فازی و کنترل شبکه عصبی (NNC) در زمینه درایوهای PMSM مطرح شده است.

این نمونه پاورپوینت آماده را می توانید برای ارائه های مرتبط با مباحث ماشین های الکتریکی در رشته برق، استفاده نمایید. همچنین پاورپوینت های دانشگاهی و درسی دیگر که دارای قالب های قابل ویرایش می باشند را نیز می توانید در این وب سایت، مشاهده و استفاده کنید.

این پاورپوینت در 25 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 14 آن قرار داده شده است:

کنترل کننده سرعت

در این پاورپوینت، یک طرح ساده کنترل سرعت مبتنی بر MRAC برای یک درایو SPMSM ارائه شده است.  لازم به ذکر است که نقش اصلی این طرح این است که خطای سرعت و همچنین مسیر افت نمایی تنظیم‌شده و بدست آمده از مدل مرجع به صفر همگرا می شود. همچنین، شایان ذکر است که به دلیل عدم نیاز به پارامترهای دقیق و مقادیر گشتاور بار موتور، طرح پیشنهادی از قابلیت دفع اغتشاش برخوردار است. همچنین از لحاظ محاسبات ریاضیاتی، توسط تئوری پایداری لیاپانوف، پایداری مجانبی MRAC-SC پیشنهادی تائید شده است. علاوه بر این، از طریق شبیه سازی و نتایج تجربی بدست آمده، اعتبار روش مبتنی بر MRAC پیشنهادی تضمین شده است. در نتیجه، یافته های بدست آمده حاکی از آن است که سیستم درایو SPMSM با استفاده از MRAC-SC پیشنهادی در مقایسه با درایوهایی که از NAMR-SC و PI-SC معمولی تحت اغتشاشات خارجی و عدم قطعیت‌های پارامتر استفاده می‌کنند می تواند از پاسخ دینامیکی سریع‌تر، ردیابی بهتر و توانمندی و مقاومت بیشتری برخوردار باشد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله کنترل کننده سرعت بر پایه کنترل وفقی مرجع مدل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi