دانلود پروپوزال بررسی مشخصه های شخصیتی افراد بزهکار و غیر بزهکار

عنوان فارسی

بررسی و مقایسه مشخصه های شخصیتی افراد بزهکار و غیر بزهکار

عنوان انگلیسی

Examining and comparing the personality characteristics of delinquent and non-delinquent people

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
84,700 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تهیه شده و در آن به بررسی و مقایسه مشخصه های شخصیتی افراد بزهکار و غیر بزهکار پرداخته شده است. مسیر تحقیقاتی مشخص شده در این پروپوزال می تواند موجب کشف موضوعات پژوهشی جدید برای تحقیقات آینده گردد.

تعیین دقیق ویژگی‌های شخصیتی مشترک در بین تمام افراد بزهکار و تمایز قطعی آنها از افراد غیر بزهکار امری دشوار و پیچیده است. چرا که عوامل متعددی در شکل‌گیری شخصیت و رفتار انسان نقش دارند و این عوامل در افراد مختلف به طور متفاوتی نمود پیدا می‌کنند. با این حال، برخی تحقیقات و مطالعات روانشناسی، تمایلات و ویژگی‌های مشترکی را در بین افراد بزهکار شناسایی کرده‌اند که از جمله مهمترین آنها می توان به مشکلات مربوط به تنظیم هیجانات، مشکلات مربوط به تفکر و مشکلات مربوط به روابط اجتماعی اشاره کرد.

این پروپوزال در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

شخصیت افراد بزهکار و غیربزهکار

در زمینه مشکلات مربوط به تنظیم هیجانات باید اشاره کرد که افراد بزهکار غالباً در کنترل خشم خود دچار مشکل هستند و به راحتی در برابر ناکامی‌ها و چالش‌ها، واکنش‌های تهاجمی از خود نشان می‌دهند. همچنین، نوسانات خلقی شدید و تجربه مکرر احساسات منفی مانند غم، اضطراب و افسردگی از جمله ویژگی‌های شایع در میان افراد بزهکار است. لازم به ذکر است که افراد بزهکار ممکن است در درک و احساس همدلی با دیگران مشکل داشته باشند و نسبت به درد و رنج دیگران بی‌تفاوت باشند.

در زمینه مشکلات مربوط به تفکر باید عنوان کرد که افراد بزهکار غالباً در پردازش اطلاعات و تصمیم‌گیری عقلانی دچار مشکل هستند و به جای اتخاذ راه‌حل‌های مناسب، به رفتارهای خطرناک دست می‌زنند. نگرش منفی و بدبینانه به دنیا و تمرکز بر افکار منفی، از جمله ویژگی‌های شایع در افراد بزهکار است. افراد بزهکار ممکن است در یافتن راه‌حل‌های مناسب برای مشکلات خود ناتوان باشند و به جای تلاش برای حل مسئله، به رفتارهای بزهکارانه متوسل شوند.

در زمینه مشکلات مربوط به روابط اجتماعی باید اشاره کرد که افراد بزهکار غالباً در برقراری و حفظ روابط سالم با دیگران دچار مشکل هستند و ممکن است در تعاملات اجتماعی خود رفتارهای خشونت‌آمیز یا ضداجتماعی از خود نشان دهند. افراد بزهکار غالباً نسبت به قوانین و مقررات، بی‌تفاوت هستند و تمایلی به اطاعت از افراد صاحب اقتدار ندارند. افراد بزهکار غالباً تمایل دارند با افرادی معاشرت کنند که رفتارهای مشابهی با آنها دارند و این امر می‌تواند به تقویت رفتارهای بزهکارانه در آنها منجر شود.

توجه به این نکته ضروری است که این فقط برخی از ویژگی‌های شایع در میان افراد بزهکار هستند و ممکن است در مورد همه افراد بزهکار صدق نکنند. همچنین، وجود این ویژگی‌ها به تنهایی برای پیش‌بینی اینکه فردی در آینده مرتکب جرم خواهد شد کافی نیست. عوامل متعددی مانند شرایط خانوادگی، وضعیت اقتصادی و اجتماعی، و تجربیات دوران کودکی نیز در شکل‌گیری شخصیت و رفتار انسان نقش دارند و باید در کنار ویژگی‌های شخصیتی برای درک علل بزهکاری مورد توجه قرار گیرند.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال بررسی مشخصه های شخصیتی افراد بزهکار و غیر بزهکار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi