دانلود پروپوزال رویکردهای محاسباتی و بهینه سازی شبکه قدرت با شبیه ساز EMT

عنوان فارسی

بررسی رویکردهای محاسباتی هیبریدی و موازی جهت بهینه سازی شبکه قدرت با شبیه سازهای گذرای الکترومغناطیسی (EMT)

عنوان انگلیسی

Hybrid and Parallel-Computing Methods for Optimization of Power Systems with Electromagnetic Transient Simulators

رشته مرتبط

  مهندسی برق؛ دینامیک سیستم های قدرت

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
119,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق تهیه شده و در آن به بررسی رویکردهای محاسباتی هیبریدی و موازی جهت بهینه سازی شبکه قدرت با شبیه سازهای گذرای الکترومغناطیسی (EMT) پرداخته شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی برای رشته مهندسی برق شامل بیان مساله و اهداف تحقیق، پیشینه تحقیق، روش تحقیق و … در این پروپوزال رعایت گردیده اند و مطالعه آن می تواند دانشجویان را با فرآیند نگارش یک پروپوزال استاندارد، آشنا نماید. همچنین با توجه به منابع جدید استفاده شده در این پروپوزال و مسیرهای پژوهشی مشخص شده در آن می توان موضوعات جدیدی نیز برای تحقیقات آینده یافت.

با افزایش تقاضا برای برق و تغییرات اساسی بوجود آمده بوسیله سیستم های مبتنی بر مبدل، منابع انرژی تجدیدپذیر و ذخیره انرژی، سیستم های قدرت موجود بیش از پیش پیچیده شده اند. پیچیدگی سیستم های قدرت مبتنی بر منابع تجدیدپذیر، با حضور مبدل های کلیدزنی، سیستم های کنترل پیشرفته و رفتار دینامیکی ظریف، افزایش می یابد. طرح های تولید مبتنی بر مبدل، رشد سریع خود را نشان داده اند که این باعث بوجود آمدن چالش هایی در طراحی و بهره برداری از این سیستم شده است. منابع متصل به مبدل نه تنها اینرسی سیستم را برطرف می کنند بلکه همچنین هارمونیک های فرکانس بالا به سمت سیستم بخاطر کلیدزنی فرکانس بالای ادوات الکترونیک قدرت شامل شده در آنها را رفع می کنند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

EMT

برای حصول اطمینان از کیفیت توان و قابلیت اطمینان تامین، مبدل ها به سیستم های کنترل پیشرفته ای مجهز شده اند که به دقت، و پس از مطالعات گسترده، باید انتخاب شوند. با این حال، ماهیت بسیار غیرخطی و ناپیوسته آنها، بکار گیری روش های تحلیلی برای حل چنین مسائل طراحی را فوق العاده دشوار می سازد. بنابراین، داشتن روش ها و ابزارهای مبتنی بر شبیه سازی برای مدل سازی این سیستم ها به صورت تفصیلی و دقیق لازم است تا عملکرد دینامیکی آنها را بتوان با موفقیت ارزیابی کرد و پارامترهای آنها را بتوان قبل از پیاده سازی عملی، دقیقا تنظیم نمود. شبیه سازهای «گذرایی الکترومغناطیسی» (EMT)، برای مدل سازی سیستم های قدرت مبتنی بر مبدل، کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند. برخلاف دیگر شبیه سازهای سیستم قدرت (برای مثال، پایداری گذرا و تحلیل گرهای نوع RMS)، که گذرایی های سریع را نادیده می گیرند، شبیه سازهای EMT، گذراهای فرکانس بالا ندارند و نمایشی تفصیلی از عملکرد سیستم فراهم می کنند. این امر باعث می شود که این ابزارها، به عنوان ارزیاب مطمئن عملکرد سیستم برای یک مجموعه معین از پارامترهای طراحی، فوق العاده مناسب باشند. یکی از کارهای اساسی در این فرآیند طراحی، انتخاب مقادیر پارامتر بهینه برای اجزا و کنترلرها می باشد. استفاده از روش آزمایش و خطا به این منظور کارآمد نیست، با وجود اینکه اغلب بکار گرفته می شود، بخصوص هنگامی که تعداد زیادی پارامتر جهت بهینه سازی وجود داشته باشد. به صورت دیگر، الگوریتم های بهینه سازی رسمی را می توان همراه با شبیه سازهای EMT مورد استفاده قرار داد؛ این رویکرد با تولید مجموعه پارامترهای کاندید به صورت هوشمند و خودکار با استفاده از الگوریتم بهینه سازی، باعث صرفه جویی قابل توجه زمان و اقدامات می شود. مناسب بودن مجموعه پارامترهای کاندید تولید شده بوسیله شبیه ساز EMT ارزیابی می شود.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال رویکردهای محاسباتی و بهینه سازی شبکه قدرت با شبیه ساز EMT”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi