دانلود ترجمه مقاله الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی جدید برای مسائل کوتاهترین مسیر

عنوان فارسی

الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی جدید برای مسائل کوتاهترین مسیر با مقادیر کمان فازی

عنوان انگلیسی

A novel artificial bee colony algorithm for shortest path problems with fuzzy arc weights

کلمات کلیدی :

  مسئله کوتاهترین مسیر؛ اعداد فازی؛ الگوریتم ژنتیک؛ بهینه سازی اجتماع پرندگان؛ کلونی زنبور عسل مصنوعی

درسهای مرتبط الگوریتم های بهینه سازی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2016 تعداد رفرنس مقاله : 35
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود ترجمه مقاله
50,400 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. مقدمات 3. الگوریتم ABC برای یافتن FSP 4. مثال های مقایسه ای 5. کاربرد در شبکه های حسگر بی سیم 6. کاربردهای عملی دیگر 7. نتیجه گیری و جهت گیری پژوهش های آتی

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – مسئله کوتاه ترین مسیر یک مسئله بهینه سازی در شبکه می باشد که کاربردهای گسترده ای در تجارت و مهندسی دارد. در مسائل متداول شبکه، مقادیر دقیق برای کمان ها در نظر گرفته می شود. در حالی که در کاربردهای عملی این مقادیر معمولا مبهم و گنگ می باشند. برای یافتن کوتاه ترین مسیر وزن دار و مسائل متناظر با کوتاهترین مسیر در یک شبکه با کمان های فازی، تاکنون چندین راه حل ابتکاری پیشنهاد شده است. این روش های ابتکاری اکثرا از برش-آلفا و متد حداقل مربع استفاده می کنند. ما یک الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی جدید را برای حل مسائل کوتاهترین مسیر فازی با کمان های فازی پیشنهاد کرده ایم. کارایی الگوریتم ABC پیشنهاد شده با کارایی دیگر الگوریتم های قابل رقابت، بر روی دو مسئله کوتاهترین مسیر ( دو گراف ) که از کارهای قبلی گرفته شده است، مقایسه شده است. ما یک مساله از شبکه حسگر بی سیم را ارائه کردیم و کاربردهای متد پیشنهادی را نشان داده و بهره وری فرایندها و الگوریتم ها را نمایش دادیم.

نمونه متن انگلیسی مقاله

The shortest path (SP) problem is a network optimization problem with a wide range of applications in business and engineering. Conventional network problems assume precise values for the weights of the edges. However, these weights are often vague and ambiguous in practical applications. Several heuristics have been proposed to find the shortest path (SP) weight and the corresponding SP on a network with fuzzy arc weights. These heuristics largely use α-cuts and the least squares method. We propose an artificial bee colony (ABC) algorithm to solve the fuzzy SP (FSP) problems with fuzzy arc weights. The performance of the proposed ABC algorithm is compared with the performance of other competing algorithms with two SP problems taken from the literature. We present a wireless sensor network (WSN) problem and demonstrate the applicability of the proposed method and exhibit the efficiency of the procedures and algorithms.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

با خرید این محصول می توانید فایل های شبیه سازی و ترجمه آن را دریافت نمایید. ترجمه این مقاله در 20 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 15 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگليسي m فايل هاي شبيه سازي در محيط متلب ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 50,400 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی جدید برای مسائل کوتاهترین مسیر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi