دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش مولفه های نهادی در پیشبرد و توسعه کارآفرینی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش مولفه های نهادی در پیشبرد و توسعه کارآفرینی: ارزیابی مقایسه ای کشورهای نفتی و غیرنفتی

عنوان انگلیسی

A study on the role of institutional components in promoting and developing entrepreneurship: a comparative assessment of oil and non-oil countries

رشته مرتبط

  مدیریت کارآفرینی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

بیشتر جوامع به دنبال دستیابی به یک توسعه اقتصادی پایدار هستند و در این راستا، چشم اندازهای خاصی را برای خود تعریف کرده و اهداف آرمانی جامعی را دنبال می کنند. در این راستا، ابزارهای زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و کارآفرینی نیز جزو این ابزارها محسوب می شود و موتور محرک در راستای رسیدن به این چشم اندازها و اهداف بلندمدت می باشد. در این پروپوزال، نشان داده شده که ورود موسسات جدید به دنیای کسب و کار، می تواند جریانی سودمند را برای اقتصاد یک کشور، خلق نمایدو این جریان حیاتی منجر به شکل گیری نوآوری و خلاقیت، افزایش اشتغال زایی و همچنین توزیع عادلانه ثروت در جامعه خواهد شد. تاریخ نیز این را نشان داده که کارآفرینان، نقشی حیاتی در توسعه ملی و منطقه ای یک کشور داشته اند و توانسته اند تا اقتصادهای محلی را به اقتصادهای بزرگتر و حتی در سطح جهانی پیوند دهند.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده است. این ساختارها شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، ارائه اهداف و فرضیات و پرسش ها، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … می باشند. مطمئنا مطالعه چندین نمونه پروپوزال آماده می تواند بهترین روش آشنایی بیشتر با این ساختارها برای دانشجویان باشد.

در این پروپوزال به بررسی نقش عوامل نهایی در پیشبرد کارآفرینی پرداخته شده و در این راستا، مقایسه ای بین کشورهای نفتی و غیرنفتی منتخب انجام شده است.

اهدافی که در این پروپوزال دنبال شده اند عبارتند از:

  • تشخیص مولفه های نهادی مؤثر بر توسعه و پیشبرد کارآفرینی در کشورهای نفتی و غیرنفتی
  • تعیین میزان اهمیت فاکتورهای مؤثر بر پیشبرد کارآفرینی در کشورهای نفتی و غیرنفتی
  • شناخت چارچوب نهادی کشورهای نفتی و غیرنفتی و مقایسه آن‌ها در توسعه کارآفرینی

فرضیه این تحقیق به این صورت بیان شده که “کنترل فساد در کشورهای نفتی، تاثیر معنی داری بر توسعه کارآفرینی دارد.”

در این تحقیق، تعداد 13 کشور نفتی و 17 کشور غیرنفتی به عنوان نمونه پژوهش انتخاب شده اند. روش تحقیق مورد استفاده نیز به صورت علّی با استفاده از داده های تابلویی بوده است و برای انجام تحقیق مورد نظر نیز از داده های نرم‌افزار EVIEWS 7 استفاده شده است.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و کاملا قابل ویرایش می باشد. در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین مقاله بیس مرتبط با آن قرار داده شده است:

عوامل نهادی و توسعه کارآفرینی و نفتی و غیرنفتی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش مولفه های نهادی در پیشبرد و توسعه کارآفرینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi