دانلود پروپوزال مطالعه ای بر عوامل و دلایل افزایش مصرف سیگار در بین دانشجویان دختر

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر عوامل و دلایل افزایش مصرف سیگار در بین دانشجویان دختر (مطالعه موردی: دانشجویان دختر در دانشگاه علوم پزشکی مازندران)

عنوان انگلیسی :

A study on the factors and reasons for increasing smoking among female students (Case study: female students in Mazandaran University of Medical Sciences)

رشته های مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1400
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

شکی نیست که مصرف سیگار، یکی از اصلی ترین عواملی است که سلامت یک انسان را می تواند تهدید کند. این موضوع در بسیاری از پژوهش ها مورد اشاره قرار گرفته و به عنوان دومین عامل مرگ و میر در دنیا شناخته شده است. یکی از خطراتی که احتمال آن به واسطه مصرف دخانیات افزایش می یابد، سکته قلبی ناشی از گرفته شدن عروق است. در این بین، سهم کشورهای در حال توسعه در مصرف سیگار، بسیار بیشتر از کشورهای توسعه یافته است. طبق بررسی ها، نزدیک به 30 درصد از سیگاری ها در محدوده سنی 18 تا 24 سال قرار دارند که دانشجویان، بیشترین افراد در این رده سنی محسوب می گردند. بر طبق مطالعات انجام شده، شیوع مصرف سیگار در بین دانشجویان ایرانی، از همان سال های اولیه ورود به دانشگاه تا سال های آخر، یک روند صعودی دارد.

عوامل مختلفی را می توان در رفتار سیگار کشیدن افراد دخیل دانست. این عوامل شامل عامل های فردی و اجتماعی و خانوادگی است. عوامل فردی مانند حس کنجکاوی در به دست آوردن این تجربه، عوامل اجتماعی همچون حضور در جمع دوستان سیگاری، و عوامل خانوادگی همچون داشتن والدین سیگاری. در این بین، یک سری عوامل محیطی نیز وجود دارند و وجود استرس نیز جزو یکی از اصلی عوامل تحریک کننده دانشجویان جهت سوق یافتن به سمت دخانیات می باشد.

ذکر این موضوع بسیار مهم است که دانشجویان و به خصوص دانشجویان پزشکی، به عنوان الگوهای شاخص یک جامعه شناخته می شوند و مطمئنا مصرف سیگار توسط این افراد در جامعه، می تواند جلوه بدی را به همراه داشته و الگوی نامناسبی برای دیگر افراد جامعه باشد. در این راستا، شناخت دلایل شیوع این موضوع بسیار مهم است و امید است تا مسئولین ذیربط بتوانند به واسطه نتایج این پژوهش ها، گامی را در راستای برنامه ریزی جهت کنترل آن بردارند.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای آشنایی با این ساختارها باشد و همچنین با توسط به اهمیت تحقیق و جامعیت آن می توان ایده های پژوهشی جدیدی را نیز از آن استخراج نمود.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) نگارش شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

مصرف سیگار در دانشجویان دختر


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر عوامل و دلایل افزایش مصرف سیگار در بین دانشجویان دختر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =

مقالات ترجمه شده

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله


با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 60 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.