دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر هوش هیجانی و مهارت های ارتباطی بر بهبود عملکرد شغلی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر هوش هیجانی و مهارت های ارتباطی بر بهبود عملکرد شغلی کارکنان (مطالعه موردی: کارکنان شرکت لاستیک دنا)

عنوان انگلیسی

A Study on the Impact of Emotional Intelligence and Communication Skills on Improving Employees' Job Performance (Case Study: Dena Tire and Rubber Manufacturing Company Staff)

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
89,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

ظرفیت استدلال در مورد هیجان ها جهت بهبود تفکر. شامل توانایی درک دقیق هیجان ها، دسترسی و تولید هیجان ها برای کمک به تفکر، درک هیجان ها و دانش هیجانی و تنظیم هیجان ها از راه تامل برای ارتقای رشد هیجانی و فکری، می باشد.

هوش هیجانی (EI) اخیراً توجه شایانی را در پژوهش های آکادمیک به خود جلب کرده است. محققین، EI را به صورت توانایی پردازش دقیق و کارآمد اطلاعات هیجانی، تعریف کرده اند، همچنین EI به صورت توانایی تشخیص بهتر احساسات خود نسبت به دیگران، انگیزش خود و خوب بودن در مدیریت هیجان های خودمان و روابط، تعریف شده است. EI در مورد احساسات خودمان و توانایی مدیریت آن احساسات، توانایی انگیزش خودمان برای انجام کارها، خلاق بودن و انجام کارها به بهترین نحو، حساس بودن و توانایی مدیریت موثر روابط، می باشد.

عملکرد شغلی، ارزش کلی مورد انتظار برای سازمان با بخش های رفتاری گسسته است که یک فرد در یک مدت زمان استاندارد، انجام می دهد. علاوه بر آن، همچنین یک خروجی فردی از نظر کیفیت و کمیت مورد انتظار از همه کارکنان در یک شغل خاص می باشد و نشان می دهد که عملکرد یک فرد، در اکثر مواقع بوسیله انگیزش و اراده و توانایی انجام آن کار، تعیین می شود.

عملکرد شغلی به صورت همه رفتارهایی تعریف شده که کارکنان در محیط کار بروز می دهند. EI عملکرد و اثربخشی افراد را بهبود می بخشد. عملکرد شغلی به عنوان یک مفهوم مهم در فعالیت و پژوهش سازمانی عمل می کند. همچنین به عنوان نقش اصلی در اکثر تصمیمات پرسنل مانند پرداخت مبتنی بر مزیت، ارتقاء و حفظ کارکنان با قادر سازی افراد برای تقویت روابط مثبت در محیط کار، فعالیت و کار موثر در تیم ها و ایجاد سرمایه اجتماعی، عمل می کند. عملکرد شغلی اغلب به حمایت، توصیه و منابع دیگر ارائه شده توسط دیگران، بستگی دارد. کارکنان دارای سطح بالای نبوغ می توانند هیجان هایشان را از نظر حفظ وضعیت ذهنی مثبت مدیریت کنند که می تواند باعث بهبود عملکرد شغلی شود.

نتیجه گیری می کنیم که این پروپوزال اهمیت هوش هیجانی را خاطر نشان می کند. بنظر می رسد که چهار حیطه (خود آگاهی، خودتنظیمی، خودانگیزشی، همدلی و مهارت های اجتماعی) از هوش هیجانی، تاثیر بیشتری بر عملکرد شغلی کارکنان داشته باشد. برای حفظ عملکرد بالا و مزیت رقابتی، هوش هیجانی باید از طریق یک رویکرد نظاممند و استوار، توسعه و بهبود یابد. بنابراین توصیه می شود که سازمان ها برنامه های آموزشی برای بهبود شایستگی های هیجانی مدیران و کارکنان در سازمان، تهیه کنند. سازمان ها باید نقش قابل توجه نبوغ هیجانی در توسعه سرمایه انسانی که باعث عملکرد بالای نیروی کار می شود را تشخیص دهند.

این پروپوزال با تاکید بر این موضوع، برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای درک بهتر این ساختارها بوده و نیز زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی آنها گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

هوش هیجانی و مهارت های ارتباطی و عملکرد شغلی


نقد و بررسی‌ها

 1. زهرا

  سلام وقت بخیر
  من مقاله(ترجمه مقاله) را به همراه پروپوزال میخام
  میشه راهنماییم کنید

  • bagher

   سلام لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.
   ۰۹۳۶۰۱۴۷۴۸۴

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi