دانلود پروپوزال ارزیابی مقاومت به شکست در دندان ترمیم شده با کامپوزیت های متفاوت

عنوان فارسی

ارزیابی تطبیقی مقاومت به شکست در دندان های ترمیم شده با روش های مختلف و کامپوزیت هایی با بیس متفاوت

عنوان انگلیسی

Comparative evaluation of fracture resistance in teeth restored with different methods and composites with different bases

رشته مرتبط :

  دندانپزشکی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال دندانپزشکی
قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

حذف مقدار زیادی از بافت دندان، باعث تضعیف دندان تازه ترم شده می گردد. نوع کامپوزیت و روش ترمیم می تواند از عوامل موثر بر مقاومت دندان ها در برابر شکستگی تحت نیروهای مختلف باشد. شکستگی در دندان های خلفی تازه ترمیم شده با استفاده از روش ها و مواد مختلف در اثر جویدن، می تواند نسبت به دندان های سالم، بیشتر اتفاق بیافتد؛ این موضوع می تواند مرتبط با بافت های سخت دندانی نیز باشد. در این راستا، استفاده از موادی که بیشترین چسبندگی را به عاج دندان دارند، توصیه می گردد. این مواد می توانند باعث افزایش مقاومت در دندان های تازه ترمیم شده گردند. موادی که به عنوان بیس در کامپوزیت برای جایگزینی عاج های از دست رفته در یک حفره با اندازه متوسط استفاده می شوند؛ باعث تضمین توزیع یکنواخت بار و میزان کشش در سراسر دندان تازه پر شده می گردد.

این پروپوزال برای رشته دندانپزشکی آماده شده و ساختارهای استاندارد یک پروپوزال نیز در آن رعایت شده است. این ساختارها شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … می باشند. مطمئنا مطالعه این نمونه های آماده و استاندارد می تواند بهترین روش آموزش این ساختارها برای دانشجویان این رشته باشد. لازم به توضیح است که با توجه به نوآورانه بودن تحقیق، می توان موضوعات پژوهشی جدیدی را نیز از این نمونه پروپوزال، استخراج کرده و در تحقیقات آینده، مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد. در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

مقاومت به شکست دندان های ترمیم شده

در روش ارائه شده در این پژوهش، استفاده از مواد پرکاربردی مانند سیمان گلاس آینومر، سیمان پلیکربوکسیلات، سیمان فسفات روی و رزین، مورد اشاره قرار گرفته شده است. امروزه، رزین های کامپوزیت، بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و مقاومت خوب در کنار قیمت قابل قبول را ارائه می دهند. هدف این پروپوزال، بررسی تاثیر استفاده از کامپوزیت های جدید با انقباض کم بر استحکام شکست در دندان می باشد. یافته های این پژوهش به تاثیر لایه حد واسط و پلیمریزاسیون کامپوزیت بر مقاومت شکست در دندان های تازه ترمیم شده با استفاده از دو نوع کامپوزیت و چهار تکنیک مختلف اشاره دارد. با استفاده از این یافته ها می توان بهترین تکنیک را مشخص کرده و نهایتا بهترین ماده را برای این منظور، انتخاب نمود.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی مقاومت به شکست در دندان ترمیم شده با کامپوزیت های متفاوت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi