دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش آزادسازی مالی و تجاری در بهبود توسعه مالی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش آزادسازی مالی و تجاری در بهبود توسعه مالی (بررسی تعدادی از کشورهای عضور اوپک، با تاکید بر ایران)

عنوان انگلیسی

A Study of the Role of Financial and Trade Liberalization in Improving Financial Development (Review of a number of OPEC member countries, with emphasis on Iran)

رشته مرتبط

  حسابداری؛ اقتصاد، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

بخش مالی، یکی از تأثیرگذارترین بخش ها در فعالیت های اقتصادی می باشد. مطالعات تجربی و نظری انجام شده در سال های اخیر نیز نقش قابل توجه موسسات مالی را در رشد اقتصادی، تأیید کرده است. علاوه بر این، سیاست های آزادسازی مالی و تجاری، به طور خاص، مربوط به سیاست های راهبردی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بوده است. مطالعه حاضر، تاثیرات تجاری سازی و آزادسازی مالی را بر روی توسعه مالی تعدادی از کشورهای عضو اوپک با تأکید بر کشور ایران، ارزیابی کرده است.

طی سالیان اخیر، گسترش موسسه های مالی، اثر چشمگیری بر رشد اقتصادی بلندمدت در کشورهای مختلف جهان داشته است. توسعه مالی ازطریق ایجاد و توسعه موسسات مالی، بازارهای مالی و استفاده کارآمد از منابع مالی بر روند سرمایه گذاری و درنهایت، رشد اقتصادی تأثیر می گذارد. از طرف دیگر، در بسیاری از متون اقتصادی و مقالات مرتبط، آزادسازی تجاری، عامل اصلی تولید و ایجاد حداکثر سود است. بنابراین در دهه 1970، برخی از کشورهای در حال توسعه تلاش زیادی کردند تا با افزایش نقش بازار و کاهش موانع موجود در تجارت بین الملل، اقتصاد را آزاد کنند. در شرق آسیا، این تلاش ها با یک تجربه موفقیت آمیز باعث کاهش شکاف درآمد نسبت به رسیدن به درآمد همگرایی با کشورهای پیشرفته شد. در دهه 1990، موجی از آزادسازی در بخش مالی و خدمات مربوط به آن در کشورهای در حال توسعه انجام شد که کاهش سرکوب مالی و آزادسازی جریان سرمایه به عنوان ابعاد اصلی این پدیده تلقی می شدند. آزادسازی مالی با ارائه اصلاحاتی در زیرساخت های مالی و تقویت سیستم های مالی و اقتصادی، افزایش کارایی در تجارت را به دنبال داشت. اهمیت این موضوع در سال های اخیر به توضیح اساسی رابطه بین آزادسازی (مالی و تجاری) و توسعه مالی به عنوان یکی از مسائل مهم اقتصادی در کشورهای در حال توسعه منجر شده است.

این پروپوزال نیز با تاکید بر بحث فوق، به بررسی این موضوع پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده است. این پروپوزال می تواند برای دانشجویان رشته های حسابداری و اقتصاد مناسب باشد. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و در نتیجه مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای آشنایی با این ساختارها باشد. همچنین ایده های پژوهشی جدیدی را نیز می توان با مطالعه این پروپوزال به دست آورد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

آزادسازی مالی و توسعه مالی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش آزادسازی مالی و تجاری در بهبود توسعه مالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi