دانلود پروپوزال تاثیر مولفه های ساختار مالکیت بر بهره وری سرمایه فکری

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر تاثیر مولفه های ساختار مالکیت بر بهره وری سرمایه فکری (مطالعه موردی: شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران)

عنوان انگلیسی :

A Study on the Impact of Ownership Structure Components on Intellectual Capital Efficiency (Case Study: Companies Listed in Tehran Stock Exchange)

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

تغییر نگرش به سمت اقتصادهای مبتنی بر دانش، در دو دهه گذشته مورد توجه بوده است. این نوع اقتصاد، براساس تولید، توزیع و استفاده از دانش از طریق بهره گیری از فنآوری می باشد. افزایش توجه به دانش و نقش آن در رشد اقتصادی و همچنین در خلق ارزش، بحث در مورد نقش حیاتی «سرمایه فکری» در این محیط، در مقایسه با تاکید بر «سرمایه فیزیکی» را افزایش داده است. سرمایه فکری را می توان به صورت مجموع دارایی های ناملموس، مانند دانش، مهارت های کارکنان و تجربه تعریف کرد، که به یک سازمان اجازه می دهد تا بطور کارآمد از سرمایه فیزیکی خود برای خلق ارزش استفاده کنند. به عقیده محققین، سرمایه فکری را می توان به سه مولفه تقسیم کرد: سرمایه انسانی، سرمایه ساختاری و سرمایه بکار گرفته شده. سرمایه انسانی، مهمترین مولفه سرمایه فکری محسوب می شود، زیرا پایه نوآوری، رقابت پذیری و خلق ارزش در نظر گرفته می شود. همچنین شامل کننده همه صلاحیت های کارکنان است که یک سازمان آنها را از دست می دهند اگر این کارکنان تصمیم به خروج بگیرند. از سوی دیگر، سرمایه ساختاری، قسمتی از دارایی های فکری است که در کارکنانی که تصمیم به رفتن می گیرند، از دست نمی رود. این متشکل از فنآوری اطلاعات، پایگاه داده ها و ساختارهای سازمانی است که به تبدیل سرمایه انسانی به ساختاری کمک می کند. آخرین مولفه سرمایه فکری، قسمت ملموس یا فیزیکی سرمایه است که متشکل از دارایی های فیزیکی و مالی است.

این پروپوزال، اثر ساختار مالکیت، یکی از مولفه های حاکمیت شرکتی، بر سرمایه فکری را مورد بررسی قرار می دهد. طبق نظریه نمایندگی، تعارض منافع هنگامی ظاهر می شود که مالکیت و مدیریت از هم تفکیک شوند. این تعارض ها اغلب تاثیر منفی بر عملکرد شرکت ها دارند. سرمایه فکری یک محرک مهم ارزش در نظر گرفته می شود. از این دیدگاه، اثر ساختارهای مالکیت مختلف بر عملکرد سرمایه فکری و توانایی خلق ارزش، در این پژوهش بررسی شده است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند به دانشجویان در درک بیشتر ساختارهای پروپوزال نویسی کمک کرده و نیز امید می رود که زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد.

در ادامه، بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به این پروپوزال قرار داده شده است:

ساختار مالکیت و سرمایه فکری


نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر مولفه های ساختار مالکیت بر بهره وری سرمایه فکری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دوازده =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.