دانلود پروپوزال ارزیابی بازده کاری کارمندان مبتنی بر توانمندسازی و سرمایه های روانشناختی

عنوان فارسی

ارزیابی بازده کاری کارمندان مبتنی بر توانمندسازی، رفتار شهروندی سازمانی و سرمایه های روانشناختی

عنوان انگلیسی

Assessment of employees' job performance based on empowerment, organizational citizenship behavior and psychological capital

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

رفتار سازمانی و سرمایه روانشناختی، در طول سالیان اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته اند و ریشه آنها را می توان در علم روانشناسی یافت. سرمایه انسانی یکی از موضوعاتی بوده که توسط فیتزنز در سال 2000 مفهوم سازی شد. با توجه به تحقیقات وی، سرمایه انسانی شامل چهار زیرشاخه می باشد: سرمایه روانشناختی، سرمایه فکری، سرمایه احساسی و سرمایه اجتماعی. مفهوم سرمایه روانشناختی به عنوان یکی از ابعاد حیاتی سرمایه انسانی شناخته شده و می توانید موضوعات و مسائل پیش آمده در زمینه کارکنان در سازمان را حل کند. سرمایه روانشناختی را می توان به عنوان یک حالت روانشناختی مثبت فردی از توسعه تشریح کرد که شامل چهار بعد می باشد: خودکارآمدی / اعتماد به نفس، امید، خوش بینی و انعطاف پذیری. ظهور جنبش روانشناختی مثبت منجر به افزایش آگاهی از اهمیت این موضوع شده که ابعاد و نقاط قوت روانشناختی مثبت می تواند روی فرآیندهای کاری تاثیرگذار باشد.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مفهوم سرمایه روانشناختی به بررسی تاثیر آن روی رفتار شهروندی سازمانی و توانمندسازی و بازده کارکنان در یک سازمان پرداخته است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و شما دانشجوی گرامی می توانید با مطالعه آن، علاوه بر آشنایی با مفاهیم ذکر شده در آن، با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نمایید. ساختارهای پروپوزال نویسی از جمله ارائه مدل مفهومی، جامعه آماری، روش و ابزار پژوهشی و جنبه های نوآورانه در این محصول رعایت شده اند.

این پژوهش از نوع همبستگی و توصیفی است که با هدف بررسی نقش پیش‎بینی کنندگی توانمند سازی کارکنان، رفتار شهروندی سازمانی و سرمایه های روان شناختی در ارتباط با عملکرد شغلی کارکنان انجام گرفته شده است.

جامعه آماری در پژوهش حاضر شامل کلیه مدیران میانی شرکت مخابرات فارس با 10 تا 20 سال سابقۀ خدمت در شهر شیراز به تعداد 155 نفر بودند. از جامعه فوق، نمونه ای به تعداد 110 نفر با روش نمونه‌گیری تصادفی ساده با توجه به جدول مورگان انتخاب شدند که پس از ریزش آزمودنیها، تعداد 109 نفر (66 مرد و 43 زن) باقی ماندند. لازم به ذکر است که نمونه های آماری، کارکنان زن و مردی بودند که در شهر شیراز شاغل بودند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

سرمایه روانشناختی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی بازده کاری کارمندان مبتنی بر توانمندسازی و سرمایه های روانشناختی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi