دانلود پروپوزال ارتباط هوش هیجانی و حمایت اجتماعی با سلامت روان سالمندان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط هوش هیجانی و حمایت اجتماعی با سلامت روان در سالمندان شهر بندرعباس

عنوان انگلیسی

A study on the relationship between emotional intelligence and social support with mental health in the elderly of Bandar Abbas city

رشته مرتبط :

  روانشناسی بالینی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
84,700 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی تهیه شده و در آن به بررسی و مطالعه ای بر ارتباط هوش هیجانی و حمایت اجتماعی با سلامت روان در سالمندان شهر بندرعباس پرداخته شده است. لازم به ذکر است که ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی شامل بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، بیان اهداف و فرضیات، پیشینه تحقیق، روش تحقیق و … در این پروپوزال رعایت شده اند و در نتیجه مطالعه این پروپوزال می تواند روش بسیار مناسبی برای آشنایی با روش های پروپوزال نویسی باشد.

همواره، مسائل روانی سالمندان نیازمند توجه و مراقبت ویژه‌ای هستند. افزایش سن با خود چالش‌هایی از جمله تنهایی، از دست دادن عزیزان، و کاهش توانایی‌های فیزیکی و ذهنی را به همراه دارد که بر سلامت روان آنان تأثیر می‌گذارد. نگرش جدید به هوش هیجانی از منظر یک فرآیند دینامیک و پویا بین فرد و محیط اجتماعی برخوردار است. بر اساس این دیدگاه، هوش هیجانی فراتر از مجموعه‌ای از مهارت‌هاست و به عنوان یک تعامل میان فرد و محیط اجتماعی تلقی می‌شود. به عبارت دیگر، ارتباط فرد با محیط اجتماعی و دریافت حمایت اجتماعی نیز بر هوش هیجانی او تأثیرگذار است.

این پروپوزال در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

هوش هیجانی و حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی درک و پذیرش فرد توسط اطرافیان و جامعه را شامل می‌شود. برای سالمندان، حمایت اجتماعی نقش اساسی در افزایش احساس تعلق، کاهش تنهایی و ارتقاء اعتماد به نفس دارد که به طور مستقیم بر سلامت روان آن‌ها تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد که هوش هیجانی و دریافت حمایت اجتماعی از محیط فردی و اجتماعی، به طور مستقیم با سلامت روان سالمندان مرتبط است. فردی که دارای هوش هیجانی بالا و حمایت اجتماعی قوی است، اغلب از سلامت روان بهتری برخوردار است و با مواجهه با چالش‌های زندگی، مثل تنهایی یا از دست دادن عزیزان، بهتر مقابله می‌کند.

برای ارتقاء هوش هیجانی و دریافت حمایت اجتماعی در سالمندان، راهکارهای جدیدی مطرح می‌شود: از جمله استفاده از فناوری و برگزاری جلسات گروهی. استفاده از فناوری‌های ارتباطی برای ارتباط فرد با خانواده و دوستان به برقراری ارتباط اجتماعی فعال کمک می‌کند. برگزاری جلسات گروهی با موضوعات متنوعی مانند ورزش، هنر، یا ادبیات می‌تواند بازگشت احساس تعلق و تقویت روابط اجتماعی را تشویق کند. درک متفاوتی از هوش هیجانی و حمایت اجتماعی می‌تواند به سالمندان کمک کند تا با چالش‌های روانی خود روبرو شده و زندگی معنا‌دارتری داشته باشند. این نگرش جدید نه تنها به بهبود سلامت روان سالمندان کمک می‌کند، بلکه به توانایی آن‌ها در پذیرش واقعیت‌های زندگی و ارتباط مثبت با محیط اطرافیان کمک می‌کند.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط هوش هیجانی و حمایت اجتماعی با سلامت روان سالمندان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi