دانلود پروپوزال تاثیر آموزش تنظیم هیجان بر شایستگی اجتماعی در کودکان پیش دبستانی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر آموزش تنظیم هیجان بر شایستگی اجتماعی در کودکان پیش دبستانی

عنوان انگلیسی

A study on the effect of emotion regulation training on social competence in preschool children

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
79,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

در این پروپوزال به بررسی موضوع تاثیر آموزش تنظیم هیجان بر شایستگی اجتماعی در کودکان پیش دبستانی پرداخته ایم. این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تهیه شده و مناسب استفاده در درس روش تحقیق می باشد. همچنین به واسطه مطالعه این نمونه پروپوزال و نیز منابع ذکر شده در انتهای آن می توانید موضوعات جدیدی را برای اهداف پژوهشی خود بیابید.

در چند دهه اخیر، محققان به طور فزاینده ای به جنبه های اجتماعی رشد کودکان و نقش آن در ساختار روابط همگانی توجه کرده اند. یکی از جنبه های مهم بررسی در این زمینه، روابط کودکان با همسالان و تأثیر آن بر سازگاری تحصیلی، اجتماعی و هیجانی آنان است. این تحقیق با هدف بررسی چگونگی ارتباط مشکلات در روابط با همسالان با سازوکارهای رشدی کودکان و نحوه نمایان شدن این مشکلات در رفتارهای آنها انجام شده است و به متغیرهایی همچون آموزش تنظیم هیجان و شایستگی اجتماعی پرداخته است. روابط اجتماعی با همسالان یکی از عوامل اصلی تعیین کننده رشد اجتماعی کودکان است. مشکلات در این روابط می تواند به صورت مستقیم تأثیر منفی بر توسعه مهارت های اجتماعی آنان داشته باشد. برخوردهای ناپسند یا رفتارهای نادرست در این روابط می توانند باعث ایجاد احساسات منفی، افزایش تنش و کاهش اعتماد به نفس در کودکان شوند. ارتباطات مثبت و سازنده می تواند بر تحصیل موثر کودکان تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، گروه های اجتماعی مثبت می توانند به تقویت انگیزه تحصیلی، ایجاد انگیزه برای یادگیری و توسعه مهارت های تعاملی کودکان کمک کنند. از طرف دیگر، روابط ناپسند می توانند باعث کاهش تمرکز، عدم مشارکت در فعالیت های تحصیلی و ایجاد مشکلات رفتاری در محیط تحصیلی شوند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) تهیه شده و کاملا قابل ویرایش می باشد. در ادامه، تصویر مربوط به بخشی از این پروپوزال و همچنین فایل مقاله بیس مرتبط با آن قرار داده شده است:

تنظیم هیجان و شایستگی اجتماعی

مشکلات در روابط با همسالان ممکن است خود را از طریق رفتارهای نابهنجار در کودکان نمایان کند. این رفتارها ممکن است شامل عدم تعامل با دیگران، خشونت، اختلالات تغییر وضعیت مزاجی، و یا انزوا باشد. این رفتارها معمولاً نشان دهنده ناتوانی در مدیریت احساسات و تأثیرگذاری در محیط اجتماعی است. برای پیشگیری و مدیریت این موارد، استفاده از راهکارهای مؤثر، امری ضروری است. این راهکارها شامل تقویت مهارت های ارتباطی، تربیت انعطاف پذیری، تشویق به همکاری و ایجاد فرصت های تعامل اجتماعی بیشتر در محیط تحصیلی و فضاهای غیرتحصیلی می باشند. درک عمیق از این اثرات و اتخاذ راهکارهای مناسب جهت پیشگیری و مدیریت این مشکلات، می تواند به بهبود کیفیت زندگی و پیشرفت تحصیلی این گروه از جامعه کمک کند.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر آموزش تنظیم هیجان بر شایستگی اجتماعی در کودکان پیش دبستانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi