دانلود پروپوزال انگیزه های مدیریت سود: حسابداری تعهدی در مقابل حسابداری نقدی

عنوان فارسی

انگیزه های مدیریت سود: حسابداری تعهدی در مقابل حسابداری نقدی

عنوان انگلیسی

The Earnings Management Motivation: Accrual Accounting vs. Cash Accounting

رشته مرتبط :

  حسابداری مالی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

اهداف حسابداری، برخاسته از نیازها و خواسته های اطلاعاتی استفاده کنندگان است و هدف اصلی حسابداری، بیان وضعیت مالی و عملکرد واحد تجاری برای استفاده کنندگان برون­ سازمانی جهت کمک به آنها در تصمیمات مالی و سرمایه گذاری است. ابزار اصلی انتقال اطلاعات به این اشخاص، گزارش های مالی می باشد. محققین معتقدند که سود، یکی از مهمترین عوامل مؤثر در تصمیم گیری ها است، بنابراین آگاهی استفاده کنندگان از قابلیت اتکای ارقام سود می تواند آنان را در اتخاذ تصمیمات بهتر، یاری رساند.

هدف صورت های مالی، همیشه گزارش دادن به ذی­نفعان مختلف برای کمک به ارزیابی عملکرد مدیریت است. اینجاست که سیستم تعهدی حسابداری، اهمیت بالایی پیدا می کند؛ اگرچه به طور مداوم توسط حسابداری جریان نقدی به چالش کشیده شده است. چالش حسابداری جریان نقدی، بیشتر در مورد اهمیت و کارایی حسابداری تعهدی و تغییر به سمت رویکردهای جریان نقدی در تحلیل امنیتی است. در مدیریت سود، مساله سنجش آثار استفاده مدیران از اختیار حسابداری در انتخاب روش حسابداری، اجتناب ناپذیر است. دو تکنیک، معمولاً برای دستکاری سود وجود دارد: دستکاری تعهدی یا دستکاری فعالیت واقعی.

سوال در مورد برتری حسابداری تعهدی بر حسابداری جریان نقدی، مربوط به اهداف و ماهیت گزارشگری مالی است، یعنی سیستم حسابداری تعهدی بر اهداف مدیریت سود، ارجحیت دارد. گفته شده که مدیریت سود، یک استراتژی است که می تواند توسط مدیریت یک شرکت برای دستکاری عمدی سود شرکت برای دستیابی به یک هدف از پیش تعیین شده، مورد استفاده قرار گیرد. این کار به کمک حسابداری تعهدی، انجام می گیرد.

مدیریت سود توسط شرکت ها، در چندین دهه گذشته، مورد توجه مقالات دانشگاهی بوده است. مدیریت سود گزارش شده را می توان یک نگرانی عمده هم برای دانشگاهیان و هم برای فعالان صنعتی عنوان کرد.

این پروپوزال برای دوره کارشناشی ارشد رشته حسابداری آماده شده است. تمامی ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، پیشینه تحقیق و روش تحقیق در این پروپوزال رعایت شده اند؛ در نتیجه مطالعه این پروپوزال برای آن دسته از دانشجویانی که تمایل به آشنایی بیشتر با نحوه پروپوزال نویسی دارند می تواند بسیار مفید باشد. لازم به ذکر است که مطالعه این نمونه پروپوزال و بررسی پیشینه تحقیق آن می تواند روش مناسبی برای آشنایی با این موضوع و پیدا کردن مسیرهای پژوهشی جدید برای تحقیقات آینده باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

حسابداری تعهدی و حسابداری نقدی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال انگیزه های مدیریت سود: حسابداری تعهدی در مقابل حسابداری نقدی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi