دانلود پایان نامه موانع گذار اقتصاد چرخشی در یک شرکت ساختمانی

عنوان فارسی

موانع گذار اقتصاد چرخشی در یک شرکت ساختمانی

عنوان انگلیسی

Barriers of circular economy transition for a construction firm

کلمات کلیدی :

  اقتصاد چرخشی؛ CE؛ گذار صنعتی؛ ارزیابی چرخه حیات؛ موانع؛ ساخت و ساز چرخشی؛ گذار چرخشی

رشته های مرتبط مدیریت بازرگانی
تعداد صفحات پایان نامه انگلیسی : 118 دانشگاه : University in Halmstad, Sweden
سال انتشار : 2023 تعداد رفرنس : 58
فرمت فایل ترجمه شده : PDF و WORD قابل ویرایش کیفیت ترجمه : تخصصی ویژه با کیفیت طلایی
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این پایان نامه

وضعیت ترجمه : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
Management Thesis
قیمت دانلود ترجمه پایان نامه
149,900 تومان
پایان نامه حاضر با عنوان "موانع گذار اقتصاد چرخشی در یک شرکت ساختمانی" بصورت کاملا تخصصی توسط تیم "مدیریت بازرگانی" فرداپیپر ترجمه شده است. اگر موضوع پایان نامه ارشد یا دکتری شما مشابه این موضوع باشد، مطالعه ی این تز کمک شایانی به شما خواهد کرد تا بتوانید به نحو احسن پروژه خود را تکمیل نمایید.
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. چارچوب نظری 3. روش 4. یافته ها 5. تجزیه و تحلیل 6. نتیجه گیری و بحث و بررسی 7. رفرنس ها 8. ضمائم

ترجمه چکیده

صنعت ساخت و ساز یکی از صنایع با منابع فشرده در جهان بوده، بنابراین، دانشمندان، صنعت و دولت ها برای پرداختن به موضوع انتقال به اقتصاد چرخشی (CE) به شرکت ها فشار می آورند. این مطالعه به بررسی موانع انتقال به اقتصاد چرخشی در صنعت ساخت و ساز پرداخته و این مساله که این موانع چگونه توسط متخصصان درک شده را نیز مورد بررسی قرار داده و آن را با دیدگاه دانشگاهیان در منابع مقایسه می کنند. موانع شناسایی شده در منابع از طریق نظریه گذر صنعتی بر اساس عاملان از دیدگاه چند سطحی در چارچوب انتقال توسط گیلز و شات (2007) دسته بندی شده و سپس از طریق زیردسته هایی بر اساس تشابهات در تعریف موانع که در منابع ارائه شده، جمع آوری گردید. با مصاحبه 8 پاسخ دهنده، 28 مانع در انتقال اقتصاد چرخشی در دسته ها و زیردسته های کدگذاری داده یافت شد. یافته ها نشان داد که صنعت در مورد اقتصاد چرخشی که ممکن است مانعی برای حرکت به سمت انتقال و تاثیر بر درک و آگاهی بیشتر مفهوم باشد، محتاط عمل می کند. علاوه بر این، بررسی موانع به صورت جداگانه و نحوه ارتباط آن ها با هم بسیار مهم است، چون این عوامل در مجموع به پیشرفت پایین و آهسته انتقال صنعتی به سمت اقتصاد چرخشی در صنعت ساخت و ساز کمک می کند.

چکیده انگلیسی

The construction industry is one of the most resource-intensive industries in the world, therefore, scientists, the industry and governments are pushing for a transition to a Circular Economy (CE) within the industry to address this issue. This study explores the barriers to CE transition within the construction industry, examining how these barriers are perceived by practitioners and contrasting them with academic perspectives in the literature. The barriers identified in the literature were categorized via industrial transition theory based on the regime actors of the Multi-level perspective on transition framework by Geels & Schot (2007) and then aggregated via subcategories based on similarities in barrier definition presented in the literature. By interviewing 8 respondents, 28 barriers to CE transition were found within the categories and subcategories of data coding. The findings revealed that the industry is cautious about CE, which is impeding the drive for transition and affecting further perception and awareness of the concept. Furthermore, it is crucial to investigate barriers individually and how they are interconnected to others, as they collectively contribute to the low and slow progress of industrial transition toward CE in the construction industry.

توضیحات

همانطور که امروز مشخص است، استخراج و فرآوری منابع، نیمی از گازهای گلخانه ای و بیش از 90% کاهش تنوع زیستی و تنش آبی را تولید می کند. صنعت ساختمان یک مورد عادی از این موضوع است، چون منبع محورترین صنعت در جهان است و یک سوم کل پسماند اتحادیه اروپا را تولید می کند و مسئول 30% مصرف مواد خام جهان، 12% زمین ها، 25% منابع آبی، و 40% مصرف انرژی است. این مسئله آن را به شدت علاقمند به افزایش بازدهی مواد و کاهش تاثیر اقلیمی صنعت می کند. صنعت، دانشمندان و دولت ها برای رفع این مسائل یک گذار به اقتصاد چرخشی در صنعت ساختمان را پیشنهاد کرده اند.

اقتصاد چرخشی گذار یک اقتصاد خطی بر اساس برداشت-ساخت-دورریز به اقتصادی است که روی سه اصل تمرکز دارد: حذف پسماند و آلودگی، گردش مواد، و ماهیت بازتولیدی. ارتقاء هر فرآیند یا شیوه کسب و کار با هدف ایجاد یک سیستم اقتصادی احیا کننده و پایدار از طریق «کاهش، استفاده دوباره، و بازیافت» در فرآیندهای تولید، گردش و مصرف به صورت یک فعالیت اقتصاد چرخشی توصیف می شود. نظریه اقتصاد چرخشی بیان می کند، فعالیت های اقتصاد چرخشی فرصت هایی برای افزایش محصول داخلی و بهره گیری از امکانات در عین افزایش حالت ارتجاعی عرضه مواد و قیمت ارائه می کند.

این پایان نامه در 115 صفحه به صورت فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه، بخشی از آن قرار داده شده است:

محتوی بسته دانلودی:

فایل PDF پایان نامه انگلیسی فایل ورد قابل ویرایش (WORD) و PDF ترجمه پایان نامه به صورت کاملا مرتب ترجمه شکل ها و جداول انجام شده است
قیمت : 149,900 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پایان نامه موانع گذار اقتصاد چرخشی در یک شرکت ساختمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi