دانلود پروپوزال مدل مبتنی بر بلاکچین برای صدور و مدیریت نسخه های الکترونیکی پزشکی

عنوان فارسی

مدل مبتنی بر بلاکچین برای صدور و مدیریت نسخه های الکترونیکی پزشکی

عنوان انگلیسی

A blockchain-based model for issuing electronic medical prescriptions

رشته مرتبط :

  پزشکی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پزشکی
قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید. روش تحقیق این پروپوزال از نوع توصیفی تحلیلی می باشد. این پروپوزال دارای مدل مفهومی نیز می باشد. مقاله بیس این پروپوزال مربوط به سال 2021 می باشد.

بلاک چین در مراقبت های سلامت برای همه موارد از ایمن سازی داده های بیمار گرفته تا مدیریت زنجیره تامین دارویی، استفاده می شود.

بلاک چین دارای طیف وسیعی از کاربردها در مراقبت از سلامت می باشد. فناوری دفتر کل توزیع شده، انتقال ایمن سوابق پزشکی بیمار را آسان می کند، زنجیره تامین دارو را مدیریت می نماید و به محققان مراقبت های سلامت کمک می کند تا به کد ژنتیکی دست یابند.

در سال های اخیر، جهان شاهد پذیرش مداوم ثبت الکترونیکی سلامت (EHR) در مراکز مراقبت های سلامت بوده است. نقش این EHR ها، ذخیره داده های بیمار به صورت الکترونیکی، سهولت بازیابی اطلاعات، امکان اشتراک گذاری داده ها و حمایت از تصمیم گیری بالینی است. در عین حال، خطر حملات سایبری که EHR ها را هدف قرار می دهند، به دلیل ماهیت حساس داده های ذخیره شده در این سیستم ها، افزایش یافته است.

برنامه های نظارت بر داروهای تجویزی (PDMPs) به یک پایگاه داده الکترونیکی اشاره دارد که نسخه داروها و مواد کنترل شده را در مناطق مختلف، ردیابی می کند. این سیستم ‌ها به مقامات سلامت کمک می‌ کنند تا بیمارانی را که در معرض سوء استفاده از مواد مضر یا سایر داروهای نسخه‌ ای قرار دارند، یا در معرض خطر سوء مصرف قرار می ‌گیرند را شناسایی نماید. این سیستم جمع ‌آوری داده مبتنی بر دولت، به ثبت داروها و مواد کنترل‌ شده کمک می ‌کند. PDMP ها پزشکان را قادر می‌ سازند تا قبل از تجویز ماده و داروی کنترل‌ شده، وضعیت نسخه ‌نویسی بیمار خود را در پایگاه داده آن شهر، تأیید کنند. این طرح ابتکاری در میان مداخلات مختلف در سطح دولتی بوجود آمد تا از سوء استفاده از داروهای تجویز شده مانند مواد دارویی مضر، جلوگیری نماید و موجب بهبود عملکرد بالینی شود.

در سال های اخیر، محققان چارچوب‌ ها و سیستم‌ هایی را بر اساس فناوری بلاک چین توسعه داده ‌اند تا امکان اشتراک‌گذاری داده‌ ها را بین ارائه‌ دهندگان مراقبت ‌های سلامت، بیمه ‌گران و سایر فعالان کلیدی فراهم کنند. این بخش به بررسی روندهای مربوط به استفاده از فناوری بلاک چین برای بهبود اشتراک گذاری امن داده می پردازد.

این پروپوزال می تواند برای مباحث رشته های پزشکی و همچنین فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر، مناسب باشد و می توان آن را بین رشته ای عنوان کرد. تمامی ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی مانند بیان مساله، اهداف، فرضیات، پیشینه و روش تحقیق در آن رعایت شده اند. شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی به واسطه مطالعه این نمونه پروپوزال آماده می توانید آشنایی بیشتری با نحوه پروپوزال نویسی به دست آورید و نهایتا موضوعات جدیدی نیز برای تحقیقات آینده خود بیابید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

نسخه الکترونیکی و بلاکچین

بلاک چین بسیاری از بخش‌ های اقتصاد را متحول کرده است، به‌ علاوه، ثبت سوابق باعث ایجاد ارزش و تحول در بازار جهانی شده است. بلاک چین در بخش مراقبت از سلامت، واسطه های گران قیمت دفع مواد دارویی از بدن را فعال کرده است، در نتیجه فرآیندهای بین سازمانی منسوخ و غیرمولد را از میان برمی دارد. بعلاوه، این نوآوری مالکیت داده را به بیمارانی که اجازه دسترسی ایمن به اطلاعات پزشکی و نسخه ‌ای خود را دارند، بازگردانده است. یکی از درس ‌های حاصل از فرآیند طراحی و استقرار این چارچوب برای نسخه ‌های الکترونیکی، نقش مجوز غیرمتمرکز و مشترک بلاک چین در امکان دسترسی ارائه‌ دهندگان خدمات سلامت به بانک ‌های داده بدون نیاز به تأیید یک مدیر متمرکز است. گنجاندن مخزن داده های غیرمتمرکز، مزایایی را برای پزشکان فراهم می کند که در معماری متمرکز وجود ندارد. به عنوان مثال، معماری غیرمتمرکز برای توزیع دارو به بیماران، از رویکردی کم ‌هزینه، مؤثر و مطمئن‌ تر بهره می ‌برد. علاوه بر این، ذینفعان باید از سرعت بالای این فناوری برای ردیابی موثر نسخه های مواد مضر در ردیابی آنی و همچنین در طول کل زنجیره استفاده کنند. این تمهیدات لازم تضمین می ‌کند که در صورتی که ارائه ‌دهنده مراقبت ‌های سلامت، نسخه ‌ای صادر کند، سیستم ذینفع به‌ طور خودکار، به روزرسانی شود. این تاکتیک، یک راه حل عملی برای ردیابی نسخه ها و کاهش موارد سوء مصرف مواد مضر را ارائه می دهد. تجویز بیش از حد مواد مضر بدون به روز رسانی های آنی و توانایی ردیابی، امری بسیار بعید است.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مدل مبتنی بر بلاکچین برای صدور و مدیریت نسخه های الکترونیکی پزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پانزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi