دانلود پروپوزال حقوق خانوادگی زن از دیدگاه اسلام و زرتشت

عنوان فارسی

مطالعه ای مقایسه ای در زمینه حقوق خانوادگی زن از دیدگاه اسلام و زرتشت

عنوان انگلیسی

A comparative study of women's family rights from the perspective of Islam and Zarathustra

رشته مرتبط :

  فقه و مبانی حقوق اسلامی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

در عصری زندگی می کنیم که حق و حقوق انسان ها بسیار اهمیت یافته و در قانون بسیاری از کشورها و مذاهب نیز به طور کامل به آن پرداخته شده است. اسلام نیز به عنوان کامل ترین ادیان، دیدگاهی جامع به این موضوع داشته است. مطالعه و تحقیق در مورد حقوق انسان، یکی از مهم ترین مسائلی بوده که در این دوران به آن پرداخته شده و در این بین، حقوق زنان از اهمیت بسیاری بالاتری برخوردار بوده است. اقداماتی که منجر به کاهش تبعیض های قانونی و حقوقی مرتبط با جنسیت انجام گرفته و بر حقوق طبیعی زنان اشاره داشته، مبنای اصلی بسیاری از معاهدات بین المللی بوده است.

صاحب نظران زیادی با سوابق و انگیزه های مختلف به بررسی این مسائل پرداخته اند. در بین همه مباحثاتی که در این زمینه انجام شده، می توان بعضی از آنها را بسیار پررنگ تر یافت. در این میان می توان به حقوق سیاسی با تاکید بر حقوق زنان اشاره کرد. با توجه به اینکه زنان، پایه تحکیم خانواده ها را تشکیل می دهند و با توجه به اهمیت غیر قابل انکار این موضوع در جوامع، باید نگاه دقیق تری به حقوق مدنی زنان داشت.

اولین موضوعی که باید در دفاع از این موضوع به آن پرداخته شود، حقوق یک زن در محیط خانواده است. یعنی ابتدا باید به بررسی تفاوت های میان زن و مرد در اعصار تاریخی مختلف و همچنین در دوران قبل و بعد از اسلام پرداخته شده و سپس وارد جزئیات بیشتر در این زمینه شده و مطالعه ای مقایسه ای و تطبیقی در این زمینه انجام داد.

همانطور که می دانیم، مبنای ارزش گذاری انسان ها در دین مبین اسلام، کرامت و تقوای آنها می باشد. با این حال، قوانینی مشخص شده و زنان و مردان دارای حقوق، تکالیف و وظایف متفاوتی هستند و نقش های مختلفی را در جامعه و خانواده ایفا می نمایند.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مباحث فوق، برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق پرداخته و هدف اصلی آن نیز بررسی تطبیقی و مقایسه ای حقوق زنان در محیط خانواده با نگاهی به دیدگاه دین اسلام و زرتشت بوده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت گردیده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان این رشته در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها باشد. همچنین مطالعه این دست پروپوزال ها می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد، چرا که در این پروپوزال ها، مسیرهای پژوهشی جدیدی نیز برای مطالعات آتی ترسیم شده است.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن به عنوان نمونه قرار داده شده است:

حقوق خانوادگی زن


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال حقوق خانوادگی زن از دیدگاه اسلام و زرتشت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi