دانلود پروپوزال موضوع اشتغال زنان در فقه امامیه و قانون ایران

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر موضوع اشتغال زنان در فقه امامیه و قانون ایران

عنوان انگلیسی :

A Study on the Issue of Women's Employment in Ja'fari Jurisprudence and Iranian Law

رشته های مرتبط :

  فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ علوم قرآنی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1400
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

شرح موضوع

تاثیر قوانین و مقررات در هر کشوری بسیار واضح است و اگر این قوانین و حقوق افراد با در نظر گرفتن شرایط روز جامعه، وضع گردند می تواند موجب ارتقای کمال انسانی و نیز کیفیت زندگی گردد. باید در نظر داشت که همه افراد از جمله مردان و زنان، پشتیبانی یکسانی در سایه قانون دارند و بایستی از تماما حقوق انسانی، اجتماعی و مدنی خود برخوردار باشند. دولت موظف است تا حقوق تمامی زنان را در همه زمینه ها و با رعایت کلیه موازین و حقوق اسلامی، تضمین نماید.

یکی از موضوعاتی که امروزه در سطح بین الملل، بسیار روی آن تاکید می گردد، رعایت تمامی حقوق زنان و رعایت مساوات بین مردان و زنان می باشد به شکلی که هیچگونه تبعیضی بر اساس جنسیت در بین آنها صورت نپذیرد. در بین همه موارد مطرح شده در این زمینه، اشتغال زنان در خارج از محیط منزل، برجسته تر بوده و مورد توجه بسیاری از حقوقدانان و مسئولین قرار گرفته است. مطمئناً در دین مبین اسلام نیز این موضوع نادیده گرفته نشده و چارچوب های خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. نگاه اسلام به اشتغال و فعالیت های زنان، مرتبط با جایگاه شریف انسانی و نیازهای جامعه بوده و در این راستا، اهداف خلقت هر کدام از زنان و مردان به درستی در نظر گرفته شده است. با در نظر گرفتن فرهنگ اسلامی، یکی از مولفه هایی که در انتخاب شغل برای زنان مطرح بوده، تناسب و توازن زنان با شرایط شغلی و نیز در نظر گرفتن مصالح خانواده بوده است.

خانواده در دیدگاه اسلامی، جایگاهی رفیع دارد. در همین راستا و با در نظر گرفتن تاثیر خانواده بر کمال و سعادت انسان، چارچوب های به خصوصی در راستای تحکیم آن ترسیم شده است. در این بین سوالات و مسائل زیادی مطرح گردیده که هدف این پروپوزال نیز پاسخگویی به این مسائل بوده است. اینکه چگونه می توان بین استحکام خانواده و اشتغال زنان که مبنای آرامش و تحکیم خانواده هستند، تعادل خوبی به وجود آورد.

با در نظر گرفتن اینکه وظیفه اصلی زنان با توجه به قانون خلقت، ایفای نقش مادری و تربیت فرزندان بوده و از طرفی نیز شایستگی های بالایی در تصمیم گیری های مهم برای جامعه دارند و نیمی از این پتانسیل را شامل می شوند، لذا آشنایی زنان با حقوق اسلامی خود بسیار مهم و حائز اهمیت است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار قدرتمندی در راستای آشنایی دانشجویان و محققین با این ساختارها بوده و نیز امیدواریم تا زمینه ساز ایده های پژوهشی و تحقیقاتی جدیدی در آینده گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

اشتغال زنان


دیدگاهها

  1. SHIRSHAH HERAVI

    excellent

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.