دانلود پروپوزال سامانه مدیریت زباله در شهر هوشمند با روش های اینترنت اشیا

عنوان فارسی

سامانه مدیریت زباله در شهر هوشمند با روش های مبتنی بر اینترنت اشیا

عنوان انگلیسی

Waste management system in smart city by IoT-based methods

رشته مرتبط :

  مهندسی کامپیوتر

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

به دلیل رشد چشمگیر جمعیت و شهرنشینی، افزایش تولید زباله در کشورهای در حال توسعه به یک به یک چالش مهم تبدیل شده است. در دهه های اخیر، ارتباط مستقیم بین افزایش تولید مواد زائد و مسائل مربوط به آن در شهر هوشمند به صورت فزاینده ای مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. این مسائل برامده از گرد آوری و دفع نامناسب مواد زائد، افزایش گرایش مردم به سمت شهرهای بزرگ و فقدان تکنولوژی هوشمند مورد استفاده برای حمایت از سیستم مدیریت زباله شهری می باشد. متعاقبا، مدیریت مواد زباله به دلیل حجم عظیمی از زباله که در همه جا پراکنده شده است، به یک چالش عمده تبدیل شده است. همچنین، مسائل متعددی نیز در سیستم‌های موجود وجود دارد که نه تنها ناکافی و ناکارآمد هستند، بلکه به فرایندهای غیر علمی مربوط به مدیریت زباله‌های جامد نیز منجر می شوند. در این پروپوزال، یک سیستم پایش هوشمند مبتنی بر شبکه پسماندهای شهری و سیستم مدیریت زباله های جامد ارائه شده است. همچنین این سیستم در حل مسائل مرتبط با مدیریت مواد زائد و جمع‌آوری زباله مبتنی بر IoT در زمینه شهر هوشمند همانطور که در بالا ذکر شد موثر است. سیستم پیشنهادی می تواند زباله را به طور موثری جمع آوری کند، مواد زاید را شناسایی کرده و تولید زباله را در آینده پیش بینی نماید. همچنین، دستگاه مبتنی بر IoT کنترل و نظارت بر سطل های برق را انجام می دهد. این دستگاه‌ها به صورت بیسیم با مرکز ارتباط دارند تا اطلاعات مربوط به سطح پر شدن سطل‌ها را در مکان مربوطه به مرکز انتقال دهند. لازم به ذکر است که مزیت مهم این سیستم، جمع آوری به موقع مواد زائد با هدف پیشگیری از سرریز شدن سطل های زباله است که در نجات محیط زیست از آلودگی موثر است.

شایان ذکر است که این پژوهش برای جمع‌آوری زباله در یک شهر هوشمند، روشی هوشمند را ارائه می دهد. همچنین، این سیستم بر اساس یک نمونه اولیه سنجش IoT طراحی شده است که میزان زباله سطل ها را ارزیابی کرده و از طریق خدمات اینترنتی، اطلاعات بدست آمده را به سرور منتقل می کند. همچنین برای پردازش و تحلیل از داده های ذخیره شده در سرور و همچنین محاسبات ابری استفاده می شود. بر اساس داده های بدست آمده، منطقه مورد نظر به پنج منطقه تقسیم می شود و چهار مسیر ایجاد می شود و به کامیون زباله تخصیص داده می شود تا در زمینه شبیه سازی سطل های زباله با موفقیت عمل کند. تمرکز اصلی مطالعه بر اثربخشی و هزینه‌ کارکرد سیستم می‌باشد. نمونه اولیه طراحی شده این سیستم همچنین برای تشخیص آتشسوزی برای صرفه جویی در زیان اقتصادی و زندگی انسانی می باشد.

این پروپوزال با تاکید بر موضوعاتی که در بالا مطرح شد، به بررسی یک سیستم مدیریت زباله در شهرهای هوشمند با بهره گیری از تکنولوژی اینترنت اشیا پرداخته است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر آماده شده و ساختارهای استاندارد یک پروپوزال نیز در آن رعایت شده است. مطالعه این پروپوزال های آماده می تواند بهترین روش یادگیری این ساختارها برای دانشجویان باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز تصویر بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

مدیریت زباله و اینترنت اشیا


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال سامانه مدیریت زباله در شهر هوشمند با روش های اینترنت اشیا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi