دانلود پروپوزال نقش رسانه های دیداری در افزایش بزهکاری و بزهدیدگی کودکان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش رسانه های دیداری در افزایش بزهکاری و بزهدیدگی کودکان

عنوان انگلیسی

A study on the role of visual media in increasing child delinquency and victimization

رشته مرتبط :

  حقوق جزا و جرم شناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

تردیدی نیست که کودکان، اساس جامعه و سنگ بنای ملت ها هستند. آنها امید یک ملت برای ایجاد شکوه و ایجاد تمدن ها می باشند. یکی از مهم ترین مسائلی که نوجوانان، جامعه و آرامش اجتماعی را تهدید می کند، پدیده بزهکاری کودکان است که پدیده ای بدخیم می باشد که یک ملت را تهدید کرده و قوانین و اصول آن را نقض می کند. بررسی، شناسایی و تعیین علل آن برای اینکه بتوان با آن مقابله کرده و از جامعه محافظت کنید، بسیار مهم است. هیچکس انکار نمی کند که رسانه ها تأثیر زیادی در زندگی افراد، چه پیر و چه جوان، چه زن و چه مرد دارند، و رسانه ها بر رفتار، لباس، ظاهر و ویژگی های شخصیتی انسان تاثیر دارند. به عنوان مثال، نظریه کاشت فرهنگی، نشان می دهد که تلویزیون به یکی از اعضای خانواده تبدیل شده است. کودکان از سنین پایین با آن ارتباط برقرار می کنند و نقشی فرهنگی دارد. اطلاعات مذهبی، تاریخی، جغرافیایی و سایر اطلاعات را در اختیار بینندگان قرار می دهد و این، یکی از مزایا و کارکردهای این دستگاه است. رسانه ها همه جا هستند، ازجمله دستگاه های تلویزیون، رادیو، رایانه و تلفن های همراه اینترنتی، بازی های ویدیویی، روزنامه ها و مجلات، در درجه اول تلفن های هوشمندی که همه جا با خود حمل می کنید. در خانه، مدرسه، خیابان، حمل و نقل و بازارها، که عمیقاً و مستقیماً تحت تأثیر آنها قرار می گیرید. یکی از مهم ترین ویژگی های این عصر، توسعه سریع رسانه ها و ارتباطات است. با این حال، تلویزیون، یک کارکرد منفی غیر قابل انکار نیز دارد. برخی مطالعات نشان داده است که بسیاری از برنامه های کودکان، به ویژه کارتون ها، به طرز وحشتناکی خشونت آمیز هستند.

روانشناسان، بزهکاری را این گونه تعریف می نمایند: “رفتاری که با هنجارهای گروهی، مطابقت ندارد”، درحالی که جامعه شناسان، بزهکاری را این چنین تعریف می کنند: “پدیده ای ناشی از فشارها و درگیری های هر جامعه”. بزهکاری جوانان، نه تنها در کشورهای پیشرفته، بلکه در کشورهای در حال توسعه نیز یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی معاصر است. بزهکاری جوانان، تأثیری منفی بر قربانیان، جامعه، نوجوانان و خانواده های آنها دارد.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مباحث فوق به بررسی جامع تر تاثیر رسانه های دیداری بر افزایش بزهکاری و بزهدیدگی کودکان پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده است. این پروپوزال می تواند برای دانشجویان این رشته بسیار مفید باشد. چرا که با مطالعه آن می توانند با ساختارهای استاندارد یک پروپوزال آشنا شده و همچنین ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات آینده به دست آورند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

تاثیر رسانه بر بزهکاری و بزهدیدگی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش رسانه های دیداری در افزایش بزهکاری و بزهدیدگی کودکان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi