دانلود پروپوزال اثر متقابل عوامل محیطی با متغیرهای فردی در بیماران مبتلا به سندروم X شکننده

عنوان فارسی

بررسی اثر متقابل عوامل محیطی با متغیرهای فردی در بیماران مبتلا به سندروم X شکننده در شهرستان رومشکان

عنوان انگلیسی

Assessment of mutual effect of environment factors with individual variables in patients with fragile X syndrome in Rumeshkan.

رشته مرتبط :

  پزشکی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال پزشکی
قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

سندروم X شکننده، پس از سندروم داون، دومین علت عقب ماندگی ذهنی در مردان است. در این سندروم، کروماتین، قادر به تراکم طی میتوز بـه روی کروموزوم X در ناحیـه Xq27.3 نمی باشد. علائم بالینی مردان، عقب ماندگی ذهنی، بـزرگی بیضـه هـا، صورت دراز، چانه برجسته و گوش های بزرگ و برجسته می باشد. در زنان، ایـن سندروم معمـولاً بـا عقب ماندگی ذهنی همراه اسـت. اگرچه سندروم x شکننده، وابسته بــه کروموزوم ایکس است، ولی نمی­توان آن را در گروه غالب یا مغلوب قرار داد.

ژن FMR1، مسئول شکنندگی کروموزوم x است. با وجود شیوع این عارضه در پسران عقب مانده­ی ذهنی، پزشکان، احتمال آن را درنظر نمی گیرند. از هر 350 زن، یکی حامل ژن بیماری می باشد. شیوع این سندروم در مردان، یک در 2000 و در زنان، یک در 2500 است. 10% عقب مـاندگی ذهنی، مربوط به این سندروم است. هدف پژوهش حاضر، بررسی اثر متقابل عوامل محیطی با متغیرهای فردی در بیماران مبتلا به این سندروم در شهرستان رومشکان است.

این پروپوزال برای رشته پزشکی آماده شده و تمام ساختارهای استاندارد مربوط به پروپوزال نویسی نیز در آن، رعایت گردیده است. دانشجویان این رشته با مطالعه این نمونه پروپوزال می توانند آشنایی بیشتری با نحوه پروپوزال نویسی به دست آورند. این ساختارها شامل سرفصل هایی همچون بیان مساله، ضرورت انجام تحقیق، اهداف، فرضیات، روش تحقیق، پیشینه تحقیق و … می باشند.

مطالعه نمونه پروپوزال های آماده از این جهت اهمیت دارد که دانشجویان می توانند علاوه بر آشنایی با نحوه نگارش پروپوزال، ایده های پژوهشی جدیدی را نیز برای اهداف مطالعاتی خود پیدا کنند.

این پروپوزال، در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن، قرار داده شده است:

سندروم X شکننده


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال اثر متقابل عوامل محیطی با متغیرهای فردی در بیماران مبتلا به سندروم X شکننده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi