دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش بانکداری الکترونیکی در سیستم بانکداری بدون ربا

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش بانکداری الکترونیکی در سیستم بانکداری بدون ربا: ارزیابی مقایسه ای صنعت بانکداری در ایران و مالزی

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of E-Banking in Usury-Free Banking System: Comparative Evaluation of the Banking Industry in Iran and Malaysia

رشته مرتبط

  فقه؛ حقوق؛ علوم قرآنی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

بدون شک در دنیای تجاری و به شدت رقابتی امروزه، تمامی سازمان ها و ارگان ها در راستای افزایش میزان بهره وری و عملکرد خود هستند. همه زیرمجموعه های یک سازمان از جمله مدیران، کارکنان و … از اصطلاحاتی همچون عملکرد و بهره وری استفاده می کنند تا نشان دهند که چگونه می توان نحوه پیشبرد کارها و وظایف سازمان را بهبود بخشید. این موضوعات در تمامی برنامه ریزی ها و راهبردهای سازمانی نسوخ کرده و مبنایی برای جهت گیری های آتی هر سازمانی می باشد. این استراتژی ها در برگیرنده تمامی خط مشی های سازمانی است که منجر به صرفه جویی و بهبود بازدهی می گردد. بدون شک، بهبود بهره وری می تواند به بهبود بازدهی و نهایتا رشد اقتصادی کمک کند.

در زمینه بانکداری، باید عنوان داشت که ریشه های این صنعت را می توان در قرن های گذشته جستجو کرد. خط مشی های بانکداری در قرن های گذشته با امروز متفاوت بوده است. در آن دوران، بهره سپرده گذاری ها و کارمزدهایی که در قبال حفظ امانت از طرف بانک دریافت می شد، سود چشم گیری را برای بانک ها در پی داشت. ولی روز به روز با افزایش رقابت بین بانک ها، این سودها کاهش یافت. در این بین، افرادی نیز به فکر تشکیل یک سری موسسات خصوصی در قالب بانک افتادند. به تدریج فعالیت بانک ها گسترش یافت و علاوه بر حفظ امانت، به نقل و انتقالات درون بانکی و بین بانکی، خرید و فروش ارزهای خارجی و نیز ایجاد اسناد اعتباری و … توسعه داده شد. این موضوعات و رقابت بین بانک ها باعث شد که بانک ها نه تنها در قبال حفظ امانت از مشتریان، سودی نگرفتند بلکه در قبال حفظ این مبالغ، سودهایی را نیز به مشتریان، پرداخت نمودند. این مساله باعث علاقه مندی بیشتر مردم به صنعت بانکداری خصوصی شد. مهم ترین و اصلی ترین تحول در این زمینه را نیز می تواند در صنعت صرافی یافت. طوری که آنها به جای پول نقد به مشتریان رسید میدادند و در این بین، مفهوم پول اعتباری به وجود آمد.

پس از به قدرت رسیدن کلیسا، صنعت بانکداری با مشکلات و محدودیت های مواجه شد، چرا که کلیسا با مفهوم بهره مخالف بود. این صنعت عمدتا توسط یهودیان گردانده می شد و در سنت آنها، گرفتن ربا و بهره از غیریهودیان، ایرادی نداشت. به واسطه آشنایی بیشتر اروپاییان با فرهنگ کشورهای اسلامی، تجارت و بازرگانی بین المللی بین این کشورها رونق یافت. گسترش این فعالیت ها باعث شد که تحولاتی در زمینه بانکداری نیز به وجود آید. در این سمت نیز، با توجه به ضروریاتی که پیش آمده بود، برخی از رهبران کلیسا، نرخ بهره پایین با برخی از شرایط مانند تولید و تجارت و … را مجاز دانستند.

امروزه، صنعت بانکداری یکی از مولفه های اصلی اقتصادی در هر کشوری محسوب می شود. بیشتر قوانین بانکداری امروزه را نیز می توان میانگینی از قوانین بانکداری در سنت ها مختلف دانست. در این بین، توسعه شدید فناوری اینترنت، باعث تحولات شدیدی در بازارهای مالی شده و مفاهیمی همچون بانکداری الکترونیکی را به وجود آورد.

هدف این پروپوزال نیز بررسی تاثیر بانکداری الکترونیکی بر نظام بانکداری بدون ربا بوده و در همین راستا نیز مقایسه ای بین نظام بانکداری ایران و مالزی انجام شده است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزاری برای آشنایی دانشجویان گرامی با این ساختارها بوده و نیز، ایده های پژوهشی جدیدی را برای تحقیقات و اهداف آتی، در اختیار آنها قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

بانکداری بدون ربا


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش بانکداری الکترونیکی در سیستم بانکداری بدون ربا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi