دانلود پروپوزال ارزیابی و بهینه سازی شبکه حمل و نقل فرآورده های سوختی (بنزین)

عنوان فارسی

ارزیابی و بهینه سازی شبکه حمل و نقل فرآورده های سوختی (بنزین)، (مطالعه موردی: شرکت پخش فرآورده های نفتی در منطقه اهواز)

عنوان انگلیسی

Evaluation and optimization of transportation network of fuel products (gasoline), (Case study: Petroleum products distribution company in Ahvaz region)

رشته مرتبط

  مهندسی صنایع

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال مهندسی صنایع
قیمت دانلود :
62,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

در این پروپوزال به بررسی موضوع ارزیابی و بهینه سازی شبکه حمل و نقل فرآورده های سوختی (بنزین) پرداخته شده و شرکت پخش فرآورده های نفتی در منطقه اهواز نیز به عنوان مطالعه موردی انتخاب شده است. این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع تهیه شده و سرفصل های استاندارد پروپوزال نویسی شامل بیان مساله، بیان اهداف، فرضیات، پیشینه تحقیق، روش تحقیق و … در آن رعایت گردیده اند.

توزیع تولیدات یک شرکت تولیدی یکی از عوامل حیاتی است که به طور مستقیم بر هزینه ها و در نتیجه مصرف بهینه انرژی تأثیر می گذارد. در این راستا، بهینه سازی شبکه توزیع یکی از مؤثرترین راهکارها در جهت کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد شرکت هاست. شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی ایران، به عنوان یکی از ارکان اصلی صنعت نفت کشور، مسئولیت تامین تقاضای بنزین در نقاط مختلف کشور را بر عهده دارد. این فرآورده از جمله مهمترین و پرمصرفترین فراورده‌های نفتی است که نقش بسیار حیاتی در اقتصاد و رونق کشور ایفا می کند.

حمل و نقل فرآورده های نفتی، به ویژه بنزین، از انبارها به مشتریان نهایی، عمدتاً از طریق وسایل حمل و نقل زمینی صورت می گیرد. هزینه های مرتبط با حمل و نقل این محصولات به عنوان یکی از اقلام اساسی در تمام شدن هزینه بنزین، تأثیر قابل توجهی دارد. لذا، هدف این پروپوزال، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی حمل و نقل بنزین در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در منطقه اهواز، به منظور ارائه یک الگوی مناسب برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل بنزین در این منطقه می باشد.

این پروپوزال در محیط نرم افزار ورد (WORD) تهیه شده و کاملا قابل ویرایش می باشد؛ در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات این پاورپوینت قرار داده شده است:

فرآورده های سوختی

برای شروع تحقیق، نیاز است که مراحل حمل و نقل بنزین از انبار تا مشتریان نهایی به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این شامل انتخاب مسیرهای بهینه، نوع وسایل حمل و نقل، و زمان بندی مناسب است. همچنین، بررسی تأثیر شرایط جاده ها و ترافیک بر حمل و نقل نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب مسیرهای بهینه بر اساس فاکتورهایی مانند فاصله، هزینه سوخت، و شرایط جاده می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش کارایی کمک کند. همچنین، انتخاب نوع وسیله حمل و نقل با توجه به مقدار بنزین و شرایط جاده ها نیز می تواند تأثیر بسزایی در بهبود کارایی حمل و نقل داشته باشد.

استفاده از فناوری‌ های مدرن و نرم افزارهای مدیریت حمل و نقل می تواند فرآیند توزیع را بهبود بخشد. سیستم های ردیابی، برنامه ریزی هوشمند مسیر، و اطلاعات لحظه به لحظه در خصوص وضعیت وسایل نقلیه می توانند به بهینه سازی فرآیند حمل و نقل و افزایش توانایی پیش بینی نیازهای بازار کمک کنند.

مدیریت بهینه انبارها نیز یک جنبه مهم در بهینه سازی حمل و نقل بنزین است. استفاده از تکنیک های مدرن مانند JIT (تولید در زمان دقیق) و کاهش موجودی می تواند به بهبود عملکرد انبارها و کاهش هزینه های نگهداری موجودی کمک کند.

نتایج تجزیه و تحلیل باید به الگویی مناسب منجر شوند که در آن مسیرها، وسایل حمل و نقل، و انبارها به نحو بهینه ترتیب داده شده اند. این الگو باید از جزئیاتی چون زمانبندی، هزینه، و کارایی برخوردار باشد.

با اجرای این الگو، شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی منطقه اهواز قادر خواهد بود تا هزینه های حمل و نقل بنزین را به حداقل برساند و در نتیجه، مصرف بهینه انرژی را تسهیل کند. این پروپوزال نه تنها به بهبود عملکرد شرکت منجر خواهد شد بلکه به کاهش تأثیرات منفی حمل و نقل بر محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی و بهینه سازی شبکه حمل و نقل فرآورده های سوختی (بنزین)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi