دانلود ترجمه مقاله طرح حساس به حرارت برای یک معماری NoC نوری

عنوان فارسی :

یک طرح حساس به حرارت برای یک معماری NoC نوری مبتنی بر توروس سه بعدی

عنوان انگلیسی :

A thermal-sensitive design of a 3D torus-based optical NoC architecture

کلمات کلیدی :

  چندپردازنده تراشه ای؛ شبکه روی تراشه نوری؛ اثر حرارتی؛ الگوریتم مسیریابی

درسهای مرتبط : مهندسی کامپیوتر؛ سخت افزار
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2019 تعداد رفرنس مقاله : 44
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود مقاله
48,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. کارهای مرتبط 3. معماری سه بعدی نوری مبتنی بر توروس 4. سازوکار مسیریابی حساس به حرارت 5. نتایج شبیه سازی و مقایسه ها 6. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله

In order to overcome limitations of traditional electronic interconnects in terms of power efficiency and bandwidth density, optical networks-on-chip (NoC) based on silicon photonics have been proposed as an emerging on-chip communication architecture for chip multiprocessors (CMPs) with large core counts. However, due to thermo-optic effects, wavelength-selective silicon photonic devices such as microresonators suffer from temperature-dependent wavelength shift. In this work, we propose a thermal-sensitive design of a 3D torus-based optical NoC architecture. For the 3D torus-based optical NoC architecture, we propose a hybrid optical-electronic router architecture with a fully-connected 7 × 7 optical switching fabric. Besides, a thermal-sensitive routing algorithm is proposed to optimize the optical power loss in the presence of on-chip temperature variations. Simulation results show that for a set of synthetic traffic patterns, the proposed 3D torus-based optical NoC with the thermal-sensitive routing reduces the average thermal-induced optical power loss by 14.3% and 17% respectively as compared to the matched 3D torus-based optical NoC and the 3D mesh-based optical NoC with the traditional XYZ routing. For a set of real applications, the proposed 3D torus-based optical NoC with the thermal-sensitive routing reduces the worst-case optical power loss by 7.9% and 14.6% respectively as compared to the matched 3D torus-based optical NoC and the 3D mesh-based optical NoC with the traditional XYZ routing.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – با هدف غلبه بر محدودیت های اتصال الکترونیکی سنتی ازلحاظ بهره وری توان و تراکم پهنای باند، شبکه های نوری روی تراشه (NoC) مبتنی بر فوتونیک سیلیکون، به عنوان یک معماری ارتباطی نوظهور روی تراشه برای چندپردازنده تراشه ای (CMP) با تعداد هسته بزرگ، ارائه شده است. با این وجود، به علت آثار حرارتی-نوری، دستگاه های فوتونیک سیلیکونی با طول موج انتخابی، نظیر میکرورزوناتورها از تغییر طول موج وابسته به دما رنج می برند. ما در کار حاضر، یک طراحی حساس به حرارت را برای یک طرح NoC نوری مبتنی بر توروس سه بعدی، پیشنهاد می دهیم. ما برای معماری NoC نوری مبتنی بر توروس سه بعدی، یک معماری روتر نوری-الکترونیکی ترکیبی با یک فابریک سوئیچ نوری 7 در 7 کاملاً متصل را پیشنهاد می کنیم. به علاوه، یک الگوریتم مسیریابی حساس به حرارت برای بهینه سازی اتلاف توان نوری در حضور تغییرات دمایی روی تراشه، پیشنهاد شده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که برای مجموعه ای از الگوهای ترافیکی سنتزی، NoC نوری مبتنی بر توروس سه بعدی با مسیریابی حساس به حرارت، میانگین اتلاف نوری ناشی از حرارت را به ترتیب، 14.3 و 17 درصد در مقایسه با تورس سه بعدی تطبیقی مبتنی بر NoC نوری و سه بعدی مبتنی بر مش نوری با مسیریابی XYZ سنتی، کاهش می یابد. برای مجموعه ای از کاربردهای واقعی، NoC نوری مبتنی بر توروس سه بعدی با مسیریابی حساس به حرارت، اتلاف توان نوری در بدترین حالت را به ترتیب 7.9 و 14.6 درصد در مقایسه با NoC نوری سه بعدی مبتنی بر توروس و NoC نوری مبتنی بر مش با مسیریابی XYZ سنتی، کاهش می دهد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 27 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 7 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 48,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه مقاله طرح حساس به حرارت برای یک معماری NoC نوری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.