دانلود ترجمه مقاله چرخه حیات تکنولوژی: مفهوم سازی و پیامدهای مدیریتی

عنوان فارسی :

چرخه حیات تکنولوژی: مفهوم سازی و پیامدهای مدیریتی

عنوان انگلیسی :

The technology life cycle: Conceptualization and managerial implications

کلمات کلیدی :

  چرخه حیات تکنولوژی؛ طراحی غالب؛ پارادیم تکنولوژی؛ نسل تکنولوژی؛ کاربرد تکنولوژی؛ چرخه حیات محصول

درسهای مرتبط : مدیریت تکنولوژی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2012 تعداد رفرنس مقاله : 67
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود مقاله
15,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. پیشینه تحقیق چرخه حیات 3. چرخه حیات تکنولوژی 4. بحث و بررسی 5. مفهوم سازی چرخه حیات تکنولوژی 6. تلویحاتی برای تحقیق و فعالیت 7. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله

This paper argues that the technology life cycle literature is confused and incomplete. This literature is first reviewed with consideration of the related concepts of the life cycles for industries and products. By exploring the inter-relationships between these, an integrated view of the technology life cycle is produced. A new conceptualization of the technology life cycle is then proposed. This is represented as a model that incorporates three different levels for technology application, paradigm and generation. The model shows how separate paradigms emerge over time to achieve a given application. It traces the eras of ferment and incremental change and shows how technology generations evolve within these. It also depicts how the eras are separated by the emergence of a dominant design, and how paradigms are replaced at a technological discontinuity. By adopting this structure, the model can demarcate the evolution of technologies at varying levels of granularity from the specific products in which they may be manifest to the industries in which they are exploited. By taking technology as the unit of analysis the model departs from previous work, which has adopted a product-based perspective predominantly. The paper discusses the managerial and research implications associated with the technology life cycle, and indicates how these inform future research directions. As well as contributing to academic knowledge, the results of this research are of value to those who make decisions about the development, exploitation and use of technology including technology developers, engineers, technologists, R & D managers, and designers.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – این مقاله استدلال کرده است که مقالات مربوط به چرخه حیات تکنولوژی، گیج کننده و ناقص هستند. این مقالات در ابتدا به بررسی مفروضات مفاهیم مربوط به چرخه حیات در صنایع و محصولات پرداخته اند. با بررسی رابطه بین اینها، دیدی یکپارچه از چرخه حیات تکنولوژی ایجاد می گردد. یک مفهوم سازی جدید از چرخه حیات تکنولوژی نیز در ادامه ارائه شده است. این موضوع در قالب مدلی ارائه شده که سه سطح مختلف را برای کاربردهای تکنولوژی، پارادایم ها و تولیدات ادغام می کند. این مدل نشان می دهد که پارادیم های جدا چگونه در طول زمان ظاهر می گردند تا به کاربردی مفروض برسند. این موضوع به دنبال دوره های فرسایشی و تغییرات فزاینده بوده و نشان می دهد که تولیدات تکنولوژی چگونه درون این سیستم متحول می گردند. آن همچنین نشان می دهد که دوره های مختلف چگونه با ظهور طراحی های غالب جدا شده و پارادیم ها چگونه در یک انزوای تکنولوژیکی جایگزین می گردند. با اتخاذ این ساختار، این مدل می تواند تکامل تکنولوژی ها را در سطوح مختلف گرانولی از محصولات خاص تعیین شده برای صنایع مختلف آشکار سازد. با استفاده از تکنولوژی در قالب واحد آنالیزی، این مدل از پژوهش قبلی جدا شده و بر اساس دیدگاه مبتنی بر محصول پذیرفته می شود. این مقاله، مفاهیم مدیریتی و تحقیقاتی مربوط به چرخه حیات تکنولوژی را مورد بررسی قرار داده و نشان داده که این موارد چگونه می توانند جهت گیری های مربوط به تحقیقات آتی را شکل دهند. همچنین برای داشتن سهمی در دانش آکادمیک، نتایج این تحقیق برای افرادی که تصمیم گیرندگان توسعه، بهره برداری و استفاده از تکنولوژی هستند (مانند توسعه دهندگان تکنولوژی، مهندسین، تکنولوژیست ها، مدیران تحقیق و توسعه و طراحان) ارزشمند می باشد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب
قیمت : 15,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله چرخه حیات تکنولوژی: مفهوم سازی و پیامدهای مدیریتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.