دانلود پروپوزال زمانبندی وظایف با بهینه سازی گرگ خاکستری در رایانش ابری

عنوان فارسی

زمانبندی وظایف با استفاده از الگوریتم بهینه سازی گرگ خاکستری در محیط رایانش ابری

عنوان انگلیسی

Task Scheduling Using Gray Wolf Optimization Algorithm in Cloud Computing Environment

رشته مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

یافته های بدست آمده حاکی از آن است که رایانش ابری (محاسبات ابری) یکی از مهمترین فناوری‌ های بخش فناوری اطلاعات به شمار می آید. همچنین، این سیستم در زمینه های مختلفی مانند مراقبت های بهداشتی، کسب و کار، سیستم هوشمند، سیستم تلفن همراه، محاسبات زیست محیطی نیز قابل استفاده است. همچنین با توجه به رقبای موجود در بازار و نیازهای روزافزون در سالهای اخیر، پیشرفت های زیادی در زمینه رایانش ابری حاصل شده است. علاوه بر این، منابع رایانش ابری بر اساس مفهوم مجازی سازی در بین مشتریان توزیع می شود. لازم به ذکر است که چندین محیط از راه دور در کنار یکدیگر جمع شده اند و به طور کامل از قابلیت های آنها استفاده می شود. شایان ذکر است که برای ارائه خدماتی نظیر نرم افزار به عنوان سرویس، پلتفرم به عنوان سرویس و زیرساخت به عنوان یک سرویس، راه های متعددی وجود دارد. علاوه بر این، سرویس ارائه شده سبب می شود که منابع رایانش ابری تمام نشدنی به نظر برسند. همچنین، بر مبنای معیارهای پرداخت، هزینه خدمات ارائه شده به ازای استفاده مورد محاسبه قرار می گیرند. از اینرو، برای انتقال خدمات فناوری اطلاعات به محیط ابری، این امر یک عامل اصلی تصمیم گیری تلقی می شود و منابع بدون هیچ گونه مشکلی به صورت آزاد در اختیار سازمان ها قرار می گیرند. همچنین، همواره زمانبندی وظایف به عنوان یکی از مسائل به طور گسترده مورد تحقیق قرار گرفته است، زیرا برای گشایش کاملترین پتانسیل فناوری رایانش ابری، کلید نهایی را در اختیار دارد. همچنین رایانش ابری امکانات متعددی را برای جستجو در اختیار قرار می دهد. علاوه بر این، زمانبندی وظایف برای ارائه روش های بهینه تر به منظور ارائه بهتر خدمات، کلید راه‌حل بهینه را جهت بهره وری در اختیار قرار می دهد. لازم به ذکر است که کلید بهینه تنها از طریق روش های اکتشافی قابل کشف می باشد، زیرا جهت استخراج راه حل کامل برای مسئله ان پی سخت هیچ راه حل دقیقی وجود ندارد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

هدف از الگوریتم زمانبندی وظایف، کاهش هزینه و زمان پیاده سازی است. این الگوریتم تصمیم گیری می کند که کدام دستگاه مجازی سازی بایستی به یک وظیفه اختصاص داده شود. در محیط رایانش ابری، قابلیت‌ های پردازش و ویژگی ‌ها دارای ماهیت متفاوتی هستند. همچنین، برخی از عوامل تعیین کننده نظیر زمان پیاده سازی، زمان جریان، زمان پاسخ و هزینه وجود دارد که بایستی مدنظر قرار گیرند. در مطالعه حاضر برای تبیین مسائل مربوط به زمانبندی وظایف، دو روش ارائه شده است که مبتنی بر اکتشاف و الگوریتم های فراابتکاری هستند. همچنین تحت محدودیت های از پیش تعریف شده، رویکردهای مبتنی بر اکتشاف، راه حل بهینه را می یابند. لازم به ذکر است که راه‌ حل حاصل از روش مبتنی بر اکتشاف، تا حد زیادی به قواعد و دامنه/ وسعت مسئله وابسته است. همچنین این روش بسیار هزینه بر است. روش ‌های مبتنی بر فراابتکاری به‌ جای یک راه‌ حل تک‌ گزینه ای مانند راه حل‌ های روش ابتکاری، راه‌ حل ‌های متنوعی را ارائه می‌دهند. به علاوه اینکه، عملکرد روش مبتنی بر فراابتکاری در مقایسه با روش های ابتکاری نسبتاً بهتر است. همچنین، الگوریتم ژنتیک (GA)، بهینه سازی کلونی مورچه ها (ACO)، جستجوی ارگانیسم های همزیست (SOS)، نمونه هایی از روش های فراابتکاری به شمار می آیند. علاوه بر این، از دیگر الگوریتم های فراابتکاری معروف از لحاظ هزینه، زمان پیاده سازی و غیره، الگوریتم بهینه سازی گرگ خاکستری (GWO) می باشد که از عملکرد بهتری برخوردار است و از سایر الگوریتم ها پیشی می گیرد. الگوریتم گرگ خاکستری نشانگر غریزه بقای واقعی گرگ‌ها، ماهیت همکاری آنها در زمان شکار و سلسله مراتب رهبری و ماهیت شکار می باشد. همچنین، سه مرحله اصلی شکار یعنی جستجوی طعمه، محاصره طعمه و حمله به طعمه را در بر می گیرد. از اینرو، امکان تحقق نیافته الگوریتم بهینه‌ سازی گرگ خاکستری در یافتن یک راه‌ حل سراسری جهت بهینه‌ سازی مسائل بیان شده تا کنون، آنرا برای تحلیل و توسعه بیشتر مورد توجه قرار داده است، همچنین هدف مربوطه، دسترسی به کاربردهای مطلوب با کاهش زمان پیاده سازی و هزینه عملیات است.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال زمانبندی وظایف با بهینه سازی گرگ خاکستری در رایانش ابری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi