شبیه سازی موتور سنکرون مغناطیس دائم

خلاصه:

یکی از دغدغه های دانشجویان مهندسی برق بخصوص آنهایی که ماشین های الکتریکی یا همان الکترونیک قدرت می خونند اینه که بتونند ماشین های الکتریکی رو شبیه سازی کنند. در این محصول یکی از مهمترین ماشین ها یعنی ماشین سنکرون مغناطیس دائم در سیمولینک متلب شبیه سازی شده است و شما می توانید از آن برای پروژه های خود استفاده کنید.

قیمت دانلود :
42,000 تومان
شرح موضوع

ماشین سنکرون

در مهندسی برق ماشین سنکرون از اهمیت بالایی برخوردار است. به خصوص استفاده از ژنراتور سنکرون در تولید برق کاربرد فراوانی دارد. اهیمت این موضوع آنچنان زیاد است که در رشته مهندسی برق درس ماشین 3 به این موضوع اختصاص یافته است. سنکرون بودن در تولید انرژی الکتریکی با فرکانس یکسان بین ماشینهای سنکرون مهمترین ویژگی این نوع ژنراتورها محسوب می شود. استفاده از ژنراتورهای سنکرون نسبت به موتورهای سنکرون همانند استفاده از موتورهای القایی نسبت به ژنراتورهای القایی بسیار مرسوم می باشد. موتور سنکرون مغناطیس دائم در بین موتورهای سنکرون در بسیاری از موارد خاص حائز اهمیت است. برای راه‌اندازی موتورهای سنکرون ابتدا با یک وسیله ای دیگر مثل موتور دیزل روتور آن را چرخانده و به سرعت سنکرون می‌رسانند، (سرعت سنکرون با توجه به تعداد قطب‌ها و فرکانس تغذیه مشخص می گردد) سپس تغذیه آنها را وصل می نمایند. «در این حالت اگر شوک بار یا بار زیادی برای موتور ایجاد شود باعث ایستادن روتور خواهد شد و ممکن است موتور بسوزد» در این محصول شبیه سازی موتور سنکرون مغناطیس دائم که در محیط سیمولینک متلب انجام شده است و شکل زیر نیز نشان دهنده ی این موضوع است، گنجانده شده است.

ماشین سنکرون

نتایج شبیه سازی برای گشتاور الکترومغناطیسی و سرعت و جریان استاتور نیز همانند شکل زیر به دست آمده است.

ماشین سنکرون

همانطور که ملاحظه می شود، سرعت موتور بعد از نوساناتی ثابت گشته است و جریان استاتور نیز بعد از ریپل کوچکی، به حالت سینوسی در آمده است.

در کل این محصول شبیه سازی موتور سنکرون مغناطیس دائم در متلب می باشد که شما می توانید از این محصول در سایر پروژه های خود استفاده نمایید.


نقد و بررسی‌ها

 1. اسرا

  عالی برام لطفا ایمیل کنید

  • مرتضی موسی زاده

   با سلام
   برای دریافت این فایل باید آن را از بخش “خرید و دانلود”، خرید نمایید
   به محض خرید می توانید فایل های آن را دانلود کنید
   با تشکر از حُسن انتخاب شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi