دانلود پروپوزال مدل شبکه زنجیره تامین سبز با ملاحظه فاکتورهای زیست محیطی

عنوان فارسی

طراحی مدل شبکه زنجیره تامین سبز برای شرکت فرآورده های لبنی با ملاحظه فاکتورهای زیست محیطی

عنوان انگلیسی

Designing a green supply chain network model for a dairy products company considering environmental factors

رشته مرتبط :

  مهندسی صنایع

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

پروپوزال مهندسی صنایع
قیمت دانلود :
79,900 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع تهیه شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی شامل بیان مساله، اهداف، فرضیات، پیشینه تحقیق، روش پژوهش و … در آن رعایت گردیده اند. در این پروپوزال به موضوع طراحی مدل شبکه زنجیره تامین سبز برای شرکت فرآورده های لبنی با ملاحظه فاکتورهای زیست محیطی پرداخته شده است.

مدیریت زنجیره تامین سبز یک رویکرد استراتژیک است که به منظور کاهش تاثیرات منفی بر محیط زیست و ارتقای عملکرد اجتماعی و محیطی در تمامی مراحل زنجیره تامین تمرکز دارد. این رویکرد در پاسخ به نگرش های محیطی، اجتماعی و اقتصادی، از جمله مسائلی مانند تغییرات آب و هوا، مصرف انرژی، حقوق کارگران، ایمنی و بهداشت کارگران و مسائل مربوط به استفاده از منابع طبیعی، به ویژه در کسب و کارهای بزرگ و بین‌المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

این رویکرد، تمرکز خود را بر توسعه روابط مستدام با تأمین‌کنندگان، استفاده از فناوری های پایدار، بهینه سازی فرآیندها، کاهش انتشار کربن و مصرف انرژی، استفاده از مواد خام بازیافت پذیر و مدیریت بهینه زباله ها و بازیافت مواد، ارتقاء فرهنگ سازمانی و توسعه مهارت های کارکنان می گذارد. این رویکرد به دنبال ایجاد یک زنجیره تامین است که علاوه بر ایجاد ارزش اقتصادی، توانایی محافظت از محیط زیست و اجتماع را نیز داشته باشد.

این پروپوزال در قالب فایل ورد (WORD) قابل ویرایش و PDF تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به یکی از صفحات آن قرار داده شده است:

زنجیره تامین سبز و ملاحظات زیست محیطی

در دهه های اخیر، توسعه صنعتی به تدریج جای خود را به توسعه پایدار داده است. این تغییر نگرش در نحوه اداره کردن کسب و کارها، به ویژه در کشورهای پیشرفته، قابل مشاهده است. مدیران صنایع در پی روش هایی هستند که هم زمینه ساز حفاظت از محیط زیست باشند و هم عملکرد سازمان ها را بهبود بخشند.

با پدید آمدن فرآیند جهانی شدن، افزایش مقررات ارائه شده توسط سازمان های دولتی و غیردولتی، و فشارها و درخواست های مشتریان برای رعایت مسائل محیطی، سازمان ها مجبور شده اند تا به بررسی اقداماتی برای به کارگیری مدیریت زنجیره تأمین سبز برای بهبود عملکرد اقتصادی و در عین حال حفظ محیط زیست بپردازند. هدف این روش ها، ارائه یک رویکرد جامع و یکپارچه است که تمامی مراحل زنجیره تأمین از تدارکات و عملیات تا تولید، توزیع، مصرف و حتی بازیافت را پوشش دهد.

مدیریت زنجیره تأمین سبز، به معنای یکپارچه سازی مدیریت زنجیره تامین با الزامات محیطی است که در همه مراحل طراحی محصول، انتخاب و تأمین مواد اولیه، فرآیند تولید و ساخت، توزیع و انتقال به مشتری، و حتی در مراحل پس از مصرف مانند بازیافت و مصرف مجدد، به حفظ محیط زیست و بهره وری انرژی و منابع توجه دارد. این رویکرد به منظور بهبود عملکرد کل زنجیره تأمین طراحی شده است.

یکی از جوانب مهم مدیریت زنجیره تأمین سبز، انتخاب و استفاده از مواد اولیه و مواد اولیه جایگزین است که کمترین تأثیرات منفی بر محیط زیست را داشته باشند. علاوه بر این، فرآیندهای تولید باید به گونه ای طراحی شوند که مصرف انرژی و منابع را کاهش داده و در عین حال از زباله ها و آلودگی ها جلوگیری کنند. در مراحل توزیع و انتقال، استفاده از روش های حمل و نقل پایدار و کم مصرف نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

علاوه بر این، مدیریت زنجیره تامین سبز به توجه به مراحل پس از مصرف نیز می پردازد. این شامل فرآیندهای بازیافت و مصرف مجدد مواد است، به نحوی که دوره عمر محصولات افزایش یابد و زباله های تولیدی کاهش یابند.

با اجرای مدیریت زنجیره تامین سبز، سازمان ها می‌توانند هم زیان به محیط زیست را کاهش داده و هم بهره وری و سودآوری خود را افزایش دهند. به طور کلی، این رویکرد نشان می دهد که حفظ محیط زیست و بهره وری اقتصادی به‌طور همزمان قابل دستیابی است و سازگاری با نیازهای جامعه و محیط زیست ممکن است.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مدل شبکه زنجیره تامین سبز با ملاحظه فاکتورهای زیست محیطی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi