دانلود پروپوزال سامانه های پیشنهاد دهنده مبتنی بر اعتماد

عنوان فارسی

مطالعه ای بر سامانه های پیشنهاد دهنده مبتنی بر اعتماد

عنوان انگلیسی

A Study of Trust-based Recommender Systems

رشته مرتبط

  مهندسی کامپیوتر

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
99,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

در محیطی بسیار پویا و غیرمتمرکز، که داده ها در آن نامطمئن می باشند، اعتماد فاکتوری کلیدی در فرآیند تصمیم گیری به شمار می آید. سامانه توصیه گر مبتنی بر اعتماد نیز بر اساس اعتماد میان کاربران می باشد. این موضوع، هدف اصلی بسیاری از مقالات منتشر شده در این زمینه بوده است و محققین زیادی به بحث در مورد آن پرداخته اند. در واقع، برای پیشنهادات مرتبط، تعریف روش های مناسب برای مدلسازی و ارزیابی اعتماد میان عامل ها، بسیار مهم است.

محققین اذعان داشته اند که اینترنت به ابزار مورد استفاده در بسیاری از فعالیت ها مانند فعالیت های فردی، آموزشی، و تجاری تبدیل شده است. منابع اطلاعاتی که ناهمگن و عظیم می باشند، کاربران را در یافتن اطلاعات مرتبط با آنها، با مشکلاتی مواجه می سازد. به منظور رفع این مشکل، سیستم های بازیابی کلاسیک اطلاعات نیازمند مولفه ای هوشمند هستند تا به کاربران در طول فرآیندهای جستجو کمک کنند. این مولفه ها امروزه با عنوان سیستم های توصیه گر (recommender system) شناخته می شوند. هدف اصلی این مولفه ها نیز ارائه اطلاعات و داده هایی بر اساس نیازها و اولویت های کاربران می باشد. وظیفه پیشنهاد نیز به زیروظایفی تجزیه می گردند که عامل های مناسب تشخیص می دهند. به منظور تضمین یک توصیه خوب، عامل ها باید با یکدیگر تعامل داشته باشند. این تعامل فرض می کند که رابطه مبتنی بر اعتمادی بین عامل ها وجود دارد. این اعتماد نیز بر اساس یک سری معیارها تعریف شده و در قالب یک شبکه مبتنی بر اعتماد، مدلسازی می گردد. اعتماد به یک ضرورت عملکردی در سیستم های اجتماعی تبدیل شده که با توسعه روابط بین فردی مشخص می گردد. در واقع، وجود این نوع رابطه، مشوق تسهیم دانش می باشد و می توان گفت که این اعتماد، مهمترین شرط اشتراک گذاری دانش میان کاربران می باشد.

در این پژوهش نیز به بررسی مدلسازی اعتماد در این سامانه ها پرداخته شده است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی در این محصول کاملا رعایت شده اند و در نتیجه این محصول می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری این ساختارها برای دانشجویان باشد. همچنین مطالعه این پژوهش می تواند ایده های تحقیقاتی جدیدی را در ذهن مخاطبین علاقه مند به این حوزه مطالعاتی، تداعی نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

سیستم توصیه گر مبتنی بر اعتماد


نقد و بررسی‌ها

  1. محمدی

    بسیار عالی سپاس گزارم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi