دانلود پروپوزال مطالعه ای کلی بر قصاص عضو و پیوند اعضا

عنوان فارسی

مطالعه ای کلی بر مبحث قصاص عضو و پیوند اعضا

عنوان انگلیسی

A general study on retaliation and organ transplantation

رشته مرتبط

  حقوق جزا و جرم شناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

مجازات های اصلی در قانون مجازات اسلامی را می توان به چهار نوع دسته بندی کرد: مجازات تعزیری، حدی، دیه و قصاص؛ که با توجه به یک سری شرایط توسط مقام قضایی تعیین می گردد. هدف این پروپوزال بررسی کلی موضوع قصاص عضو و پیوند عضو می باشد. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله بیان مساله، ضرور انجام مساله، روش تحقیق، فرضیات، اهداف و … در آن رعایت گردیده است. مطالعه این پروپوزال می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای دانشجویان علاقه مند به این حوزه پژوهشی گردد.

قصاص، یک اصطلاح اسلامی است که به معنای «تلافی از نظر نوع»، «چشم برای چشم» یا عدالت سزایی، می باشد. در حقوق اسلام سنتی (شریعت)، مکتب قصاص، یک تنبیه و مجازات مشابه با جرم، حاصل می کند. قصاص برای قربانی یا وراث قربانی در برابر یک مرتکب محکوم به قتل یا آسیب عمدی جسمی، مهیا می باشد. در مورد قتل، قصاص، حق گرفتن زندگی قاتل را می دهد، اگر قاتل، محکوم شده باشد و دادگاه تایید کند. آنهایی که مستحق قصاص هستند، اختیار دریافت غرامت پولی (دیه) یا بجای آن، معذرت خواهی از جانب مرتکب را دارند. قصاص یکی از چندین شکل مجازات در فقه مجازات اسلامی سنتی است و موارد دیگر، حدها و تعزیرها می باشند. نظام حقوقی ایران، پاکستان، عربستان سعودی و تعدادی از ایالت های نیجریه، در حال حاضر، قصاص را دارا می باشند.

آیین کیفری ایران، دو نوع قصاص جرم را تصریح می کند- قصاص زندگی و قصاص قسمتی از بدن انسان. در قصاص زندگی، خانواده قربانی می توانند با اجازه دادگاه، زندگی قاتل را بگیرند. در قصاص قسمتی از بدن انسان، به قربانی یا خانواده قربانی، با اجازه دادگاه، وارد کردن آسیب برابر به بدن متهم را فراهم می کند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

قصاص


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای کلی بر قصاص عضو و پیوند اعضا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi