دانلود ترجمه مقاله تصمیم گیری و حسابداری مدیریت استراتژیک: بررسی بانک های نیجریه

عنوان فارسی :

تصمیم گیری و حسابداری مدیریت استراتژیک: بررسی بانک های نیجریه

عنوان انگلیسی :

Strategic management accounting and decision making: A survey of the Nigerian Banks

کلمات کلیدی :

  حسابداری مدیریت استراتژیک؛ تصمیم گیری؛ سهم بازار؛ بانک ها؛ نیجریه

درسهای مرتبط : مدیریت استراتژیک
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 19 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 59
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود مقاله
27,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. بررسی مقالات 3. روش تحقیق 4. آنالیز و نتایج 5. نتیجه گیری و پیشنهاداتی برای پژوهش های آتی

نمونه متن انگلیسی مقاله

This paper attempts an empirical examination of the practicality of strategic management accounting (SMA) adoption in banks in Nigeria, a developing country. It investigates the extent of practice and contributions of SMA to strategic decision making. Survey data were obtained from 71 bank managers across 20 registered banks in Nigeria. Simple regression estimation technique and Pearson Chi-square test were used for data analysis. The results suggest that SMA is distinct in its features and orientation towards the practice of management accounting. The study found out that banks in Nigeria practice SMA; not as a concept, but as a principle of operation, and that SMA contributes significantly to strategic decision making in the area of competitive advantage and increased market share. The study offers value for banks in other developing economies in that it supports the argument that they can benefit from SMA adoption as part of banking strategies.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – این مقاله تلاش کرده تا بررسی تجربی از عملی بودن اتخاذ حسابداری مدیریت استراتژیک (SMA) در بانک های نیجریه (کشوری در حال توسعه) را انجام دهد. این مقاله میزان اقدامات و مشارکت SMA در تصمیم گیری های استراتژیک را بررسی کرده است. داده های نظرسنجی از 71 مدیر بانک در 20 بانک ثبت شده در نیجریه به دست آمده اند. روش ساده برآورد رگرسیون و تست مربع چی پیرسون برای آنالیز داده های مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج نشان می دهند که SMA دارای ویژگی ها و جهت گیری های متمایزی در زمینه حسابداری مدیریتی است. این مطالعه دریافته است که بانک ها در نیجریه، SMA را نه در قالب مفهومی بلکه در قالب عملکردی به کار گرفته و SMA سهم چشم گیری در تصمیم گیری های استراتژیک در زمینه مزایای رقابتی بازی می کند و سهم بازار را به شکل چشم گیری افزایش می دهد. این مطالعه این مطالعه برای بانک های دیگر کشورهای در حال توسعه نیز ارزشمند بوده و این استدلال را بیان می کند که می توان از SMA در قالب بخشی از استراتژی های بانک داری بهره گرفت.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

بخشی از ترجمه مقاله (صفحه 25 و 26 فایل ورد ترجمه)

 

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 27,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

 1. پرستو

  سلام وقتتون بخیر. این مقاله “تصمیم
  گیری و حسابداری مدیریت استراتزیک : بررسی بانکهای نیجریه “، بیس هست؟

  • bagher

   سلام
   بله مقاله برای بیس پایان نامه و … مناسب است.
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 11 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.