دانلود پروپوزال نقش ورزش در افزایش عزت نفس و کیفیت زندگی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش ورزش در افزایش عزت نفس، خرسندی و کیفیت زندگی در جوانان

عنوان انگلیسی

A study on the role of sport in increasing self-esteem, happiness and quality of life in young people

رشته مرتبط

  روانشناسی عمومی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مطالعات در زمینه های مختلف علوم پزشکی و روانشناسی بیان می کنند که بین سلامت و سبک زندگی افراد، رابطه وجود دارد. در سال 2001، «انجمن قلب آمریکا»، سبک زندگی را به عنوان یکی از مهمترین عوامل در آسیب پذیری در برابر بیماری و مرگ و میر در ایالات متحده، قلمداد کرد و بیان کرد که حدود 70 درصد از همه بیماریهای جسمی و روانشناختی با سبک زندگی ارتباط دارند. عوامل ریسک کنترل کننده در سبک زندگی و عادت های سلامتی بد مانند تغذیه نامناسب، عدم انجام فعالیت جسمی، مصرف سیگار، مشروبات و استفاده از مواد، تقریباً پنجاه درصد از مرگهای زودهنگام را تشکیل می دهند. از جمله عوامل موثر در ذهن و سبک زندگی سالم، نقش ورزش، بسیار مهم است و در چندین مطالعه تایید شده است، بگونه ای که در سال 2002 شعار سازمان بهداشت جهانی این بود «تحرک کلید سلامت است». کاربرد روانشناسی در ورزش، بطور مشخص مورد تاکید قرار گرفته است. همچنین عناصر روانشناختی دخیل در فرآیند ورزش، از خیلی وقت پیش توسط قهرمانان، مربیان و روانشنانسان ورزش مورد توجه قرار گرفته است. اثربخش بودن ورزش بر سلامت روان و ذهن در مطالعات مختلف، مورد آزمون قرار گرفته است. یافته های محققان در زمینه ورزش نشان می دهد که ورزش شدید و متعادل، مزیت های جسمی و ذهنی بسیاری دارند؛ ورزش به عنوان یکی از قسمت های اساسی سبک زندگی سالم محسوب می شود و مشخص است که ورزش با سلامت ذهن ارتباط دارد و یک الگوی رفتاری می تواند بر بیماریهای مختلف غالب شود یا آنها را کنترل کند. مطالعات همچنین نشان می دهند که ورزش سلامت ذهن را افزایش می دهد و احساس خود ارزشمندی را تقویت می دهد، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد و قدرت ذهنی را بهبود می بخشد. متغیرهای مهم مختلف ملاحظه شده به عنوان شاخص های سلامت، که در این پژوهش مورد بحث قرار گرفته اند، عبارتند از عزت نفس، سلامت غیرعینی و کیفیت زندگی. عزت نفس، یکی از قراردادهای روانشناسی است که توجه تعداد زیادی از روانشناسان و محققان را به خود جلب کرده است. عموماً، ارزیابی فرد از خود، عزت نفس وی را شکل می دهد (یاسایی، 1981). تاکنون، مطالعات در مورد عزت نفس و اجرای آن انجام شده اند که تفاوت معناداری در عزت نفس قهرمانان و غیرقهرمانان (ورزشی) را گزارش داده اند و اثربخشی یک برنامه منظم ورزشی در افزایش عزت نفس را آشکار کرده اند. بطور کل، مطالعات در این زمینه تاکید می کنند که ورزش سریعاً موفقیت و شکست (فرد) را تعیین می کنند. به بیان دیگر، عملکرد موفق در ورزش، برای ورزشکار، بازخورد فوری بوجود می آورد که در نتیجه باعث بوجود آمدن احساس شایستگی و عزت نفس می شود.

این پروپوزال نیز با تاکید بر این موضوع، برای دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای عمده پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده اند؛ در نتیجه مطالعه این محصول می تواند به دانشجویان در یادگیری این ساختارها کمک کرده و ایده های جدیدی را نیز در ذهن آنها تداعی نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

ورزش و عزت نفس


نقد و بررسی‌ها

  1. منصور

    ممنون از سایت بی نظیرتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi