دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر هوش معنوی بر رفتار شهروندی سازمانی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر هوش معنوی بر رفتار شهروندی سازمانی (مطالعه موردی: معلمین مقطع دبیرستان در شهرستان گرمی)

عنوان انگلیسی

A Study on the Effect of Spiritual Intelligence on Organizational Citizenship Behavior (Case Study: High School Teachers in Germi County)

رشته مرتبط :

  مدیریت رفتار سازمانی؛ مديريت اجرايی گرايش مديريت استراتژيک

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

«رفتار شهروندی سازمانی» (OCB)، رفتار داوطلبانه ای است که اثربخشی سازمانی را بهبود می بخشد و فراتر از وظایف یا نقش های رسمی کارکنان است. تاکنون، OCB، به عنوان یک قسمت یکپارچه از قوانین و مقررات رسمی سازمانی در نظر گرفته نشده است، اما فهمیده شده که تاثیر بیشتری بر بازده سازمانی دارد. با این حال، OCB اثر سببی بر رضایت شغلی کارکنان دارد، و در نتیجه کارکنان راضی، غیبت و خروج کمتری نشان می دهند.

هوش معنوی با میل درونی محقق سازی «وجود داشتن» و «معنای زندگی»، در ارتباط است. پژوهش های قبلی، تاثیر مولفه های معنوی فردی کارکنان بر عملکردشان در سازمان را نشان داده اند. اما مطالعات بسیار اندکی به صورت تجربی انجام شده اند تا تایید کنند که این نبوغ چه تاثیری می تواند بر رفتار شهروندی آنها داشته باشد. بنابراین، خلاء پژوهشی قابل توجهی وجود دارد و درک ماهیت رابطه موجود بین نبوغ معنوی و رفتار شهروندی سازمانی کارکنان، مهم می باشد. هدف این پروپوزال نیز، شناسایی اثرات هوش معنوی و ابعاد آن بر رفتار شهروندی سازمانی (OCB)، می باشد.

رفتار شهروندی سازمانی، می تواند در کارکنانی وجود داشته باشد که احساسات درونی از تجربه کاری بهتر با استفاده از تجربیات معنوی خود دارند، و همچنین این احساسات را با ایجاد محیط های کاری اخلاقی معنادار، تقویت بخشند. این پدیده ها به میزان کافی مورد مطالعه قرار نگرفته اند، بخصوص در زمینه رسوایی های شرکتی و تخلفات اخلاقی، این مطالعات کمیاب هستند. به این دلیل، این مطالعه به دنبال غنی سازی درک رابطه هوش معنوی و ساختارهای فرعی آن بر رفتار شهروندی سازمانی در میان معلمان می باشد و در این راستا، یک مطالعه موردی نیز انجام گرفته شده است.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده و ساختارهای کلی پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری ساختارهای پروپوزال نویسی توسط دانشجویان بوده و امید می رود که نویدبخش موضوعات تحقیقاتی مشابه در آینده باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس آن قرار داده شده است:

هوش معنوی و رفتار شهروندی سازمانی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر هوش معنوی بر رفتار شهروندی سازمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi