دانلود پروپوزال مطالعه ای بر تاثیر چارچوب های حمایت اجتماعی بر سلامت روان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر چارچوب های حمایت اجتماعی بر سلامت روان (مطالعه موردی: دانشجویان دانشگاه پیام نور زنوز)

عنوان انگلیسی

A Study on the Effect of Social Support Frameworks on Mental Health (Case Study: Students of Payame Noor University of Zonuz)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

هر ساله دانشگاه ها، افراد جوان و مستعد زیادی را جذب می کنند و پتانسیل های علمی و عملی آنها را در دوره های خاصی مورد استفاده قرار می دهند و نهایتا، این افراد نحصیل کرده و متخصص را به جامعه می فرستند. تحصیلات دانشگاهی، به دلیل وجود یک سری عوامل مختلف، استرس زا می باشد، بنابراین نمی توان این عوامل استرس زا را مدنظر قرار نداد. در این شرایط، افراد می توانند آمادگی لازم برای رویاروی با موقعیت های استرس زای زندگی واقعی را یاد بگیرند و توانایی های روحی و جسمی خود را محک بزنند. تقویت روحی و جسمی، و فاکتورهای شخصیتی، بهبود کیفیت روابط و حمایت اجتماعی به واسطه تقویت روابط، استراتژی های عمده ای هستند که سلامت هر فردی را تضمین می کنند. حال سوالی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته این است که حمایت اجتماعی چگونه می تواند سلامت روان را تحت شعاع قرار دهد. در همین راستا، پژوهشگران دو نوع مدل اصلی و متمایز برای رابطه بین حمایت اجتماعی و سلامت فیزیکی، روانی و اجتماعی را مشخص کرده اند. مدلی با تاثیرات محافظ و مدلی با تاثیرات اساسی و ضروری. مدل مبتنی بر تاثیرات محافظ بیان می کند که حمایت اجتماعی می تواند وضعیت سلامت یک فرد را با تاثیر بر پیامدهای استرس، بهبود بخشد. این بدان معنی است که زمانی که زندگی به شدت در معرض استرس قرار می گیرد، افرادی که حمایت اجتماعی کمتری داشته اند، علائم اختلالی بیشتری را بروز می دهند. مدل دوم که مبتنی بر تاثیرات اساسی است بیان می کند که حمایت اجتماعی، افرادی را تحت تاثیر قرار می دهد که استرس را بدون در نظر گرفتن مقدار آن، تجربه کرده اند. محققین نشان داده اند که تامین کافی حمایت اجتماعی برای یک فرد، تاثیرات قابل توجه و مستقیمی بر سلامت روان دارد به طوری که حمایت اجتماعی بیشتر منجر به اختلالات روانی کمتری در یک شخص می گردد. همچنین برخی محققین نیز تاثیرات رویدادهای استرس زا بر تغییر علائم افسردگی را مورد بررسی قرار داده اند و نشان داده اند که حمایت اجتماعی می تواند زندگی را متعادل ساخته و میزان افسردگی در یک فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این پروپوزال نیز حول این موضوع بوده و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری، روش تحقیق و جنبه های نوآورانه در آن رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای علاقه مندان به این حوزه روانشناسی باشد. همچنین شما دانشجوی گرامی نیز می توانید با مطالعه این محصول، آشنایی بیشتری با چارچوب های یک پروپوزال استاندارد یافته و نهایتا، پروپوزال مناسبی را برای اهداف دانشگاهی خود آماده نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

حمایت اجتماعی و سلامت روان


نقد و بررسی‌ها

 1. علی

  سلام وتشکر

  • bagher

   سلام
   مرسی
   موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 5 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi