دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش حمایت اجتماعی در افزایش سلامت عمومی دانشجویان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش حمایت اجتماعی در افزایش سلامت عمومی دانشجویان (مطالعه موردی: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی)

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Social Support in Increasing General Health of Students (Case Study: Allameh Tabataba'i University Students)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
106,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

حمایت اجتماعی، درک این واقعیت است که یک فرد تحت مراقبت افرادی دیگر بوده و بخشی از یک شبکه اجتماعی حمایت کننده بزرگتر می باشد. این منابع حمایتی می تواند به صورت عاطفی، اطلاعاتی، همراهی (حس تعلق)، به صورت ملموس (مانند کمک های مالی) یا ناملموس (مانند مشاوره های شخصی) باشد. حمایت اجتماعی می تواند در قالب کمک های موجود برای یک فرد یا میزان ادغام یک فرد با شبکه اجتماعی اندازه گیری و سنجش گردد. این حمایت می تواند از جانب منابع زیادی باشد مانند خانواده، دوستان، همسایگان، همکاران، سازمان ها و غیره. حمایت اجتماعی در طیف وسیعی از رشته ها از جمله روانشناسی، پزشکی، جامعه شناسی، پرستاری، بهداشت عمومی، آموزش و پرورش، توانبخشی و کار اجتماعی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. حمایت اجتماعی، مزایای بیشماری در زمینه بهبود سلامت جسمی و روانی دارد.

سلامت یکی از موضوعاتی بوده که می توان گفت از ابتدای تاریخ بشریت ذهن انسان را به خود درگیر کرده و مطالعات و پژوهش های زیادی در زمینه راه های بهبود سلامت و عوامل موثر بر آن انجام گرفته است. محققین سلامت را از جنبه های مختلف جسمی، روحی و اجتماعی مورد بررسی قرار داده اند و واضح است که سلامت تنها از بابت جسمی مدنظر نبوده و سلامت اجتماعی و روانی نیز در زندگی هر فردی بسیار مهم می باشد. مطمئنا سالم نبودن یک فرد می تواند عملکرد و بهره وری زندگی یک فرد را تحت شعاع قرار دهد و حتی روی خانواده و جامعه نیز تاثیرگذار باشد. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و درک اهمیت سلامت در جامعه، سرمایه گذاری های زیادی از طرف دولت ها روی سلامت انجام گرفته است.

این پروپوزال نیز با تاکید بر سلامت روان، به بررسی نقش حمایت اجتماعی در بهبود آن پرداخته است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و شما دانشجوی عزیز می توانید با مطالعه آن، علاوه بر آشنایی با مفاهیم ارائه شده در آن، با ساختارهای پروپوزال نویسی از جمله ارائه مدل مفهومی، بررسی جامعه آماری، تحلیل داده ها و ارائه جنبه های نوآورانه نیز آشنا گشته و موضوع مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نمایید.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

حمایت اجتماعی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر نقش حمایت اجتماعی در افزایش سلامت عمومی دانشجویان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi