دانلود پروپوزال ارتباط میان هوش اجتماعی با رفتار شهروندی سازمانی و رفتار خلاقانه

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط میان هوش اجتماعی با رفتار شهروندی سازمانی و رفتار خلاقانه (مطالعه موردی: پرسنل دانشگاه بوعلی سینا همدان)

عنوان انگلیسی

A Study on the Relationship between Social Intelligence and Organizational Citizenship Behavior and Creative Behavior (Case Study: Bu-Ali Sina University Personnel at Hamedan)

رشته مرتبط :

  مدیریت رفتار سازمانی؛ مدیریت آموزشی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

با توجه به گستردگی و پیچیدگی سازمان های امروزی، و به منظور پیشرفت و توسعه مزیت رقابتی، سازمان ها نیازمند هوش و سرمایه اجتماعی مناسب و نیز منابع مالی، سیاسی و اقتصادی کارآمدی هستند. سرمایه اجتماعی، مجموعه ای از هنجارها در نظام های اجتماعی است که همکاری بین اعضای سیستم را افزایش داده و هزینه های مربوط به مبادلات و ارتباطات را کاهش می دهد. برخی جامعه شناسان، جنبه ای از ساختار اجتماعی را برای سرمایه اجتماعی در نظر گرفته اند که ارتباط و تعاملات بین این ساختارها را تسهیل می بخشد. یعنی سرمایه اجتماعی در سازمان، مانند دیگر فرم های سرمایه، مولد بوده و امکان دستیابی به اهداف خاص سازمانی را تسهیل می بخشد. بنابراین، بهبود سرمایه اجتماعی موجب تثبیت تعهدات (مشهود و نامشهود) شده و اعتماد و مشارکت را افزایش می دهد و در نقطه مقابل نیز، فقدان سطح مناسبی از آن موجب تقلیل ارتباطات میان کارکنان، کاهش اعتماد سازمانی، اخلاق ضعیف و کاهش بهره وری سازمانی می گردد. در نهایت می توان گفت که افزایش سرمایه اجتماعی موجب بهبود عملکرد و بهره وری کارکنان می شود. بنابراین، سازمان ها برای دستیابی به مزیت رقابتی و پیشرفت نیازمند کارکنانی هستند که علاوه بر انجام وظایف رسمی و روزانه خود، رفتارهایی خارج از نقش و خلاقانه نیز انجام داده و ایده هایی جدیدی را برای پیشرفت سازمان ارائه دهند. رفتارهای خارج از نقش که با عنوان رفتار شهروندی سازمانی (OCB) شناخته می شوند، شامل رفتارهای اختیاری کارکنان هستند که فراتر از مسئولیت های رسمی آنها بوده و در قالب ساختارهای رسمی سازمانی قرار نمی گیرند. چنین رفتارهایی به صورت هدفمند، و یا سیستماتیک طراحی نمی گردند و در سیستم های پاداش رسمی سازمان قرار ندارند و تحت تاثیر برنامه ریزی ها و رویه های سازمانی نیستند. بنابراین ظهور و به کار گیری چنین رفتارهایی در سازمان ها، نقش بسزایی در بهبود عملکرد فردی و اثربخشی و موفقیت سازمان ها ایفا می نمایند.

هدف این پروپوزال نیز بررسی ارتباط هوش اجتماعی با رفتار شهروندی سازمانی و خلاقیت سازمانی می باشد و این پژوهش برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده شده است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای درک بهتر این ساختارها باشد. همچنین مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدید و مشابهی برای اهداف دانشگاهی دانشجویان و پژوهشگران باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

هوش اجتماعی و رفتار شهروندی سازمانی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط میان هوش اجتماعی با رفتار شهروندی سازمانی و رفتار خلاقانه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi